Nokia’nın Lumia telefonlarıyla kullanıcılar tarafından sevilen ve rağbet gören Windows Phone işletim sistemli telefonların üreticileri çoğalıyor. Son dönemde Sony imzalı Windows Phone 8.1 işletim sistemine sahip bir telefonun geleceği konuşuluyordu. Son sızıntıyla Sony Lue Z‘nin Windows Phone’a sahip olduğu anlaşıldı.

Belli bir süredir Japon üretici Sony‘nin Windows Phone’a sahip olan bir telefon üreteceği zaten ön görülüyordu. Build 2014 sırasında Sony firmasının Windows Phone partnerleri arasında bulunmaması bu söylentileri azalsa da @evleaks mentionlu Twitter hesabından yapılan bir paylaşım bu tahminleri güçlendirdi.

Paylaşılan görselde Microsoft imzalı Windos Phone 8.1’in Sony imzalı Lue Z ismindeki akıllı telefonun kutusu gözüküyor. Lue Z’nin tasarım anlayışı Sony imzası taşıdığını açıkça belli ediyor.

Sony’nin kullanıcı isteklerine hassas olduğu göz önünde bulundurulursa Windows Phone sevenler için böyle bir cihazı geliştirebileceği pek de imkansız değil. Android ve iOS’a nazaran şu sıralar yükselişte olan Windows Phone’un Japon teknoloji devi ile birlikte daha fazla ilgi çekmesi mümkün.

sony windows phone

Sony Lue Z’nin Özellikleri

Japon teknoloji devinin yeni telefonunda nasıl bir tuş tercihi yapacağı da merak konusu. Android işletim sistemine sahip telefonlarını sanal tuşlar ile geliştirmesinden dolayı Wnidows Phone’a sahip telefonlarında da büyük ihtimal sanal tuşları kullanacağı tahmin edilse de net bir şey söylenemiyor.

Suya ve toza dayanaklı bir cihazın ortaya çıkacağı düşünülüyor. İlerleyen günlerde Lue Z hakkında teknik bilgi ve cihaza ait yeni görseller paylaşılabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz