Apple’ın her yıl yaz aylarına doğru Dünya Geliştirici Konferansı’nı yapmasıyla hatırlanırken, bu yıl da ne zaman etkinliğin düzenleneceği belli oldu. Peki iOS 13 ne zaman tanıtılacak? Apple WWDC 2019 ne zaman? İşte tüm sorularınızın yanıtı…

WWDC 2019’un tarihi sızdırıldı

Sizlerinde bildiği gibi Apple geçtiğimi sene, WWDC etkinliğini sizlerin karşısında 4-8 Haziran arasında yapmıştı. Bir önceki sene ise WWDC etkinliğini 5-9 Haziran’da gerçekleştirmişti. Bu bakımdan Apple’ın geleneği devam ettireceği düşünülüyor.

MacRumors sizlerinde bildiği gibi Apple’a çok yakın bir kaynak. Bu bakımdan Macrumors’un bilgilerine göre WWDC 2019 etkinliği 3-7 Haziran arasında gerçekleşecek. Etkinlik California’nın San Jose kentinde bulunan McEnery Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Apple‘ın ise bu tarihler arasında iOS 13 ve macOS 10.15, wachOS 6 vtvOS 13′ü tanıtacağı düşünülüyor.

iOS 13 hakkında detaylar

Son gelen raporlara göre yeni işletim sisteminde Apple birçok işlevsel özelliğe yer veriyor. Daha önceden karanlık mod haberleri bulunurken, iOS 13 ile bu özelliğinde geleceği bekleniyor. Ayrıca bu modu kullanıcılar çok sevdiği için sadece gece modu ile sınırlı kalmayıp her yeri her saatte karanlık temaya bürüyebilecek.

Raporlarda ayrıca, yeni işletim sisteminde CarPlay uygulamasında da ciddi iyileştirmelerin olacağı iddia ediliyor. Bu bakımdan CarPlay eskiye nazaran daha stabil bir şekilde çalışacak. Bunlara ek olarak ise iPad içinde ana ekran için bazı çalışmaların olduğu söyleniyor.

Peki iOS 13 güncellemesi için siz ne düşünüyorsunuz? iOS 13 ile gelmesi gereken özellikler ne olmalı?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz