X-Men: Dark Phoenix, daima başarısızlığını koruyor. Film, çok güzel bir şekilde olan bütçesine rağmen gişede çakılmış durumda. Peki neden?

X-Men çizgi roman öyküsünün Dark Phoenix Saga, tüm dünyada okuyanlar tarafından on numara açıklamasıyla yer aldı. Satış rekorları kırdığı ise doğru. X-Men yapımcısı ise Xmen Dark Pohoenix ile tüm dünyada ses uyandırmak istedi. Birçok ünlünün yer aldığı kadroda Oscar ödülleri alan oyuncular bile yer alıyordu.

Açıkçası beklenti çok yüksek ancak yapımın gişesi ne yazık ki beklenilen gibi olmadı. Yerden yere vurulan filme verilen puan ise 100 üzerinden 22 olarak kayıtlara geçti. En düşük puan alan film ise X-Men oldu.

Son gelen haberlere baktığımızda ise, Dark Phoenix’in geleceği çok fazla karanlık gibi duruyor. Çünkü 200 milyon dolardan fazla bir bütçe ile vizyona giren film, ilk haftada 90 milyona bile çok zor ulaştı. Ancak 200 milyon doların yanı sıra reklam giderleri ve vergi ödemeleri söz konusu. Bu yapım ciddi şekilde stüdyoyu zarar uğrattı diyebiliriz. Ancak ilerleyen zamanlarda daha fazla netlik kazanacağı kesin.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz