Xbox One kurulum kılavuzumuz, olabildiğince çabuk oynamanıza yardımcı olmak için burada.

Üst düzey başlıklar ile dolu muhteşem bir oyun konsolunuz var ve mükemmel bir dijital eğlence dünyasına girmek üzeresiniz.

İlk adım, Xbox One‘ınızı hem fiziksel hem de dijital olarak ayarlamaktır. Bu oldukça basit bir işlemdir, ancak Xbox One kurulum kılavuzumuz daha da basitleştirmek için burada.

Xbox One’ınızı takma

Xbox’ınız için bir Wi-Fi ağına, TV’ye ve alana erişiminizin ve ayrıntılarının bulunduğundan emin olun.

Her şeyi Xbox One kutusundan çıkarın ve konsolu kullanacağınız TV’nin yakınında düz bir yüzeye yerleştirin. Hiçbir şeyin Xbox’ın deliklerini engellemediğinden ve fiş prizlerine erişmediğinizden emin olun.

Şimdi HDMI kablosunu al. Bir ucunu Xbox One’ın arkasındaki HDMI soketine, diğer ucunu da TV’nin arkasına takın. Ayrıca, Xbox Controller’ı bulun ve pilleri arkaya yerleştirin. Piller sizin işiniz değilse , denetleyici için şarj edilebilir bir pil de alabilirsiniz .

Orijinal bir Xbox One’ınız varsa, güç kablosunu konsolun arkasındaki güç soketine takın ve ardından ikincil kabloyu güç kaynağına (büyük siyah blok) takın. Diğer uç duvar prizine girecektir.

Daha yeni bir Xbox One S veya One X’e sahipseniz, güç kaynağı yerleşiktir, böylece sağlanan kabloyu kullanarak konsolunuzu doğrudan duvar prizine takabilirsiniz.

Xbox’ınız şimdi ayarlandı ve gitmesi iyi oldu, bu nedenle dijital kuruma konsantre olmanın zamanı geldi.

Xbox One’ınızı ayarlama

Her şey gerçekleştiğinde, parmağınızı Xbox One logosunun üzerine getirerek konsola güç verin, One S veya One X üzerindeki Xbox One logosuna basın veya denetleyicideki Xbox One logosunu basılı tutun (fişe takılı olarak) .

Xbox’ı konsolun önündeki düğmeden açtıysanız, denetleyiciyi açmanız istenir. Bunu yapmak için, sadece kontrolörün ortasındaki Xbox düğmesine basın. Yine, ilk bağlantıyı kurmak için birlikte verilen microUSB kablosuyla takmanız gerekebilir, ancak ileride bunu yapmanız gerekmez.

Kontrol cihazının sağ tarafının yakın bir görüntüsünü göreceksiniz ve A düğmesine basmanız istenecek.

Şimdi dilinizi seçmeniz istenecek. Bunu yapın ve bir sonraki adım internete bağlanmaktır. İstendiğinde ‘Kablosuz ağ ekle’yi seçin; Xbox yerel ağları tarar. Kendinizinkini bulduğunda, onu seçin ve şifreyi girin.

Alternatif olarak, bir Ethernet kablosunu Xbox One’ın arkasına ve yönlendiricinize bağlayabilir ve ‘Kablolu bağlantı kullan’ı seçebilirsiniz. Veya el ile bir kablosuz ağ ekleyin. Bu, SSID’yi (ağ adı), güvenlik türünü ve şifreyi girmenizi gerektirir. Ve bunun ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, yapmayın.

Çevrimiçi olduğunuzda konumunuzu seçmeniz istenir. Hangi ülkede olduğunu bildiğini varsayarsak, bu adım basit olmalı.

Daha sonra, Xbox One sizden en son sistem güncellemesini indirmenizi ve kurmanızı isteyecektir. Bunu, Xbox’ınızın en yeni ve en güvenli yazılıma sahip olduğundan emin olmak için yapmanız gerekir. Güncellemeyi başlat seçeneğine tıkladığınızda Xbox gerisini halleder.

İndirme biraz zaman alabilir ve sistemin yeniden başlatılması gerekeceğinden, şimdi bir bardak çay yapmak için iyi bir zaman.

Bu noktada, Xbox bir saat dilimi seçmenizi isteyecektir. Neden bulunduğunuz yere dayanarak yapamıyorsunuz, hayatın en büyük gizemlerinden biridir. Burada İngiltere’de varsayılan olarak otomatik olarak yerel saate eşitlenir. Öyleyse bırak gitsin!

Ardından, Anında Açma seçeneğiyle mi gitmek istediğinizi seçin veya Enerjiden Tasarruf’u seçin. Xbox One’ınızın düşmesini önlediğinden ve açıldıktan sonra birkaç saniye içinde oynayabileceğiniz anlamına gelen Instant-On için hazırladık. Fakat adından da anlaşılacağı gibi, Enerji Tasarrufu iyi olacak, enerji tasarrufu sağlayacak!

Son olarak, Microsoft hesabınızla oturum açmanın zamanı geldi. Zaten bir Xbox’ınız varsa, bu basit olacaktır. Eğer sahip değilseniz, ancak bir Outlook hesabınız veya başka bir Microsoft hesabınız varsa, sadece bu bilgileri kullanın. Veya yeni bir tane ayarlayın.

Xbox One’ınız şimdi ayarlandı ve kullanıma hazır! Çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynamayı planlıyorsanız bir Xbox Live Gold aboneliği almayı unutmayın ve en önemlisi, eğlenin.

Xbox oyun dünyasında yeniyseniz, en iyi Xbox One oyunları olduğuna inandığımızdan emin olun .

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz