Bu yazımızda sizlere Xbox One oyun kumandası olmadan nasıl kullanacağınız konusunda bilgi vereceğiz. Xbox One oyun kumandası olmadan da kullanabilirsiniz. Bağımsız bir fare ve klavye bağlayıpta oynayabilirsiniz. Xbox One’ı oyun kumandası olmadan da kullanabilirsiniz fakat tüm işlevleri kullanamayacağınızı da belirtelim. Oyun kumandanız yoksa size çözüm sunan Xbox uygulamasını kumandasız kullanabilirsiniz.

Uygulama ve Xbox’ınız aynı Wi-Fi ağında olması gerekiyor. Uygulama kontrol etmek için klavye kullanabildiği için temel oyunları oynayabilirsiniz. Fakat alışmak biraz daha zaman alabilir ve Xbox denetleyicisi kadar net değildir. Android ve iPhone için kullanılabildiği bilgisini de vermiş olalım. PC oyunlarının ve Xbox One oyuncularının fare ve klavye ile aynı maçların oynanması engellenir.

Bir Xbox One’a fare ve klavye bağlayıp kullanmanızı sağlayan birkaç iyi üçüncü taraf dongle yer almaktadır. Bunlar ise IM Apex ve IOGEAR KeyMander. Bu dongleların her ikisi de oyunlarda kullanılmak üzere klavye ve fare girişlerini Xbox’a çevirir. Xbox One oyunu oynamak için oyun kumandası olmadan bir Xbox One kullanmanın tek geçerli yolu şimdilik dongle indirmektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz