Çinli teknoloji devlerinden biri olan Xiaomi, farklı telefon modelleri ile dikkat çekmeyi başarıyor. Xiaomi tarafından en son alınan patente göre ‘şelale ekran’ tasarımına sahip cihaz dikkat çekiyor. Kavisli telefon konusunda kendini ön plana çıkarmaya çalışan Xiaomi, yeni patent ile gözde oldu.

Çin Patent Ofisi tarafından onaylanan patent için farklı bir dosya hazırlandı. Dosyada siyah ve beyaz şema görüntüleri dışında 38 tane görsel bulunmaktadır. Xiaomi bu ekran için 19 Ocak 2020 tarihinde başvuruda bulundu. Tam ekran deneyimi sağlamak için üretilecek olan bu ekran aynı zamanda Mi Mix Alpha ekranına benziyor.


Henüz tasarım aşamasında olan ekran, arka gövdenin tamanına yayılmayan bir yapı eşliğinde tasarlandı. Ekranın arka kısmından alt tarafa doğru şekillenmesi dikkat çekiyor. Üst kısımda ise herhangi bir şekillendirme bulunmamaktadır. İki ekranda da tuş yer almamaktadır. Alt kısmına baktığımız zaman 1 tane USB-C bağlantı noktası ve 2 adet bölme yer alıyor. Bu bölmeler ise mikrofon, hoparlör ya da çift stereo hoparlör için kullanılacak.

Üst kısımda selfie kamerası ve açılıp kapanabilen pop-up yapıda mekanizma bulunuyor. Üst kısımda bir adet açma – kapama düğmesi bulunabilir. Kameralara baktığımız zaman ise iki tasarım karşımıza çıkıyor. Xiaomi markasına ait kavisli telefonun özellikleri şimdilik bunlardan ibaret, cihaz hakkında gelen bilgileri ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz