Çinli marka Xiaomi, Mi 10 Pro’nun küresel pazarlarda satılacak olan kutularında yine Çinli teknoloji devi olan Huawei’nin kutularına laf gönderdi. Huawei’nin kutularında yer alan Google boykotu hakkında Xiaomi’den detaycı bir mesaj geldi. Xiaomi tarafından yapılan bu hareket sonrası Huawei’nin tepkisinin ne olacağı konusu büyük bir merakla bekleniliyor.

İki telefonunda fiyatının düşük ama kalitesinin yüksek bir şekilde satılması markaları ön plana çıkarıyor. Xiaomi markasının Çin’de en büyük rakibi olan Huawei, zor günler içerisinde olduğunu biliyoruz. Huawei’nin ABD ile yaşamış olduğu sorunlardan dolayı bazı cihazlarında Google ürünleri kullanılmamaya başlandı. Uzun süredir devam eden bu kavgadan dolayı Huawei dünya genelinde düşüş yaşadı. Xiaomi bu durumu fırsata çevirdi ve dünya genelinde en çok tercih edilen telefon sırasında 3. sıraya yerleşti.

Xiaomi tarafından geçen ay Mi 10 Pro’nun tanıtımı gerçekleşti. Çin dışında bulunan bölgelerde satışı gerçekleşen cihazın kutusunda ‘en çok kullanılan Google uygulamalarına kolay erişim’ yazısının bulunması akılları karıştırdı. Xiaomi tarafından verilen bu mesaja Huawei’nin tepkisinin ne olacağı bekleniliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz