Geçtiğimiz günlerde Çin’de yapılan özel bir etkinlik kapsamında Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı Redmi Note 3 ve Mi Pad 2 adlı iki ayrı cihazı ortaya çıktı. Ancak Xiaomi’nin uzun süredir haber alınamayan modeli Xiaomi Mi 5 hakkında Çin’de yapılan bu etkinlikte herhangi bir bilgi gündeme getirilmedi.

Çin etkinliğinde yer alan şirketin Xiaomi’nin CEO ismi Lei Jun‘a yöneltilen “Xiaomi Mi 5 modeli beklemeye değecek mi?” sorularına Lei Jun tarafından “İddialı bir model ile geliyoruz. Kesinlikle buna değecektir” cevabı verildi.

Ancak Lei Jun maalesef Mi 5 hakkında daha fazla detaya girmedi ve Mi 5 modeli ile ilgili sırlar hala geçerliliğini koruyor.

En son Ocak ayında düzenlenen CES 2015 etkinliğinde duyurulan Mi 5 modelinin bu kadar uzun bir süre boyunca neden hala gündeme gelmediği ve Xiaomi tarafından neden herhangi bir bilgi paylaşılmadığı ise büyük bir merak konusu oluyor.

Xiaomi Mi 5 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Fakat bu gecikmenin ve sessizliğin asıl sebebinin Snapdragon 810 işlemciler ile alakalı olduğu düşünülüyor. Uzun bir süre boyunca Snapdragon 810 işlemci kullanmakta ısrar eden Xiaomi’de bu durumun farkında olmuş olacak ki Snapdragon 820 işlemcilerin 2016 yılının ilk aylarında Xiaomi Mi 5 modellerinde kullanılır bir şekilde yer alacağı söyleniyor.

Xiaomi Mi 5 cikis tarihi

Yeni modelin 2016 yılının ilk çeyreğinde öncelikli olarak Endonezya ve Brezilya gibi bölgelerde satışa çıkacağı ve hemen ardından Amerika ve Avrupa ülkeleri için de satışa çıkacağı Lei Jun tarafından belirtilmiş durumda. Önümüzdeki yıl satışa çıkacak olan cihazın ise kesinlikle sabırla beklenmesi gerektiği ve oldukça iyi teknik özellikler ile satışa çıkacağı Lei Jun’ın diğer açıklamaları arasında yer alıyor.

Kaynak: phonearena

Kaynak : Mobil134 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz