Xiaomi Mi 5, başta Çin’de yaşayanlar olmak üzere dünyanın hemen her ülkesinden çok sayıda bekleyeni olan yeni ve ekonomik üst sınıf akıllı telefon. Bundan birkaç gün önce ortaya çıkan sızıntıların yanı sıra bugün de önemli bir görsel sızdı. Ayrıca son çıkan fotoğraf ile bugünkü arasında farklar olduğunu da belirtelim.

Ana tuş ile yani home tuşu ile gelmeyeceği iddia edilen Xiaomi akıllı telefon modeli için sızan bu görselde ise ana tuş oldukça net bir şekilde yerini almış görünüyor. Bununla birlikte söz konusu alanın biraz dar olması ise dikkat çekici.

2.5D Glass teknolojisinin yer alması beklenen Xiaomi Mi 5 üzerindeki bu cam panelin yeni amiral gemisi akıllı telefonlarda bolca görülmesini bekliyoruz. Ayrıca Xiaomi Mi 4 üzerinde de yer alan Mi logosunun bu modelin sızan fotoğrafında bulunmaması da önemli bir ayrıntı. Zira markanın logosu bu zamana kadar ürettiği telefonların hep sol üst köşesinde mutlaka bulunurdu.

Xiaomi Mi 5 mobil13

Xiaomi Mi 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xiaomi Mi 5, 2016 yılının yani önümüzdeki yılın ilk aylarında tanıtılacak. Qualcomm Snapdragon 820 yonga setinin kullanılması beklenen bu yeni ekonomik telefon için daha önce CEO Lei Jun tarafından beklemeye değecek ifadesi kullanılmıştı. Parmak izi okuma teknolojisi ile gelmesi oldukça büyük olasılık olan Xiaomi Mi 5 fiyatı ise bir sürpriz olmazsa benzer seviyedeki cihazlara oranla oldukça düşük olacak.

Kaynak: GSMarena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz