İnternet üzerinden sosyal medyada eğlenceli video ya da fotoğraf görebilirsiniz. Oyun oynarken başarı elde edebilirsiniz ve bu anları ekran görüntüsü alıp galerinize kaydetmek isteyebilirsiniz. Xiaomi Mi A2 Lite cihazınız var ve ekran görüntüsü nasıl alacağınızı bilmiyorsanız bu yazımda sizlere bu konuda yardımcı olacağım.

Xiaomi Mi A2 Lite cihazda ekran görüntüsü almanın 3 farklı yöntemi bulunmaktadır bu yöntemlerden hemen bahsedelim. İlk olarak ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı ayarlayın. Daha sonra Xiaomi Mi A2 Lite cihazınızın Güç düğmesine ve Ses kısma düğmesine basılı tutun. Ekran alma sesi geldikten sonra ekran görüntüsünü başarı bir şekilde almışsınız demektir. Aldığınız ekran görüntüsünü galerinizde görüntüleyebilirsiniz.


İkinci yöntem ise ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı ayarlayın. Bildirim panelini yukarıdan aşağı doğru sürükleyerek açın. Ekran görüntüsü alma tuşuna basın. Cihaz o sırada ekranda ne var ise onun görüntüsünü alacaktır. Aldığınız ekran görüntüsüne galerinizden ulaşabilirsiniz.

Son yöntem ise çekeceğiniz ekran görüntüsünü açın. Daha sonra Google Asistanı açın. Ekran görüntüsü almak istediğiniz sesli bir şekilde dile getirin ya da yazın. Ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfaya gelin ve Google Asistan otomatik olarak ekran görüntüsünü alıp galeriye kaydedecektir. Xiaomi Mi A2 Lite cihazda ekran görüntüsü almanız için üç farklı yöntemi sizlere anlattık, herhangi bir yöntemi deneyerek ekran görüntüsü alma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz