Xiaomi’nin akıllı telefon piyasında önemli bir yeri vardır. Xiaomi cihazlarının arayüzüne yeni güncellemeler yavaş yavaş sunuluyor. Şirket, MIUI’nın yeni sürümü MIUI 11’in en çok sevilen özelliklerini kullanıcılarla paylaştı. Xiaomi’nin telefonlarına özel tasarladığı MIUI arayüzü sonunda beklenilen güncellemesini alıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre MIUI 11 güncellemesi ilk olarak 12 cihaza verilecek.

Bu telefonlar ise, Xiaomi Mi 9SE, Mi MIX 3, Mi MIX 2S, Xiaomi Mi 8, Mi 8 Youth, Xiaomi Mi 8 Explorer, Mi 8 Screen Fingerprint, Xiaomi Mi 8 SE, Mi Max 3, Redmi K20, Redmi Note 7 Pro ve Redmi 7 olarak açıklandı. Xiaomi’nin telefonlarına özel tasarlanan MIUI arayüzü uzun süredir bekleniyordu ve beklenen gerçekleşti. Xiaomi kullanıcılarının beklediği MIUI 11 güncellemesi arayüze yepyeni özellikler katıyor.

Xiaomi’nin diğer versiyonlarını kıyasladığımız zaman özel bir görüntü şeması geleceğini belirtebiliriz. Ayrıca MIUI 10 ve MIUI 11 arasında ses geliştirme bakımından büyük bir fark yer alıyor. MIUI 11’de ses geliştirme konusunda her hafta farklı sesler veren dinamik bir alarm sistemi ile geliyor. Yazı tipi konusunda da farklı seçenekler sunulacağını da belirtelim. MIUI 11 ile gelen bir başka özellik ise çocuklar için yapılmış. Cihazın arayüzünde çocuklar için eğlence dolu bir dünya sunulmuş.

Özel tasarlanan alana giren çocuklar bu alan üzerinden herhangi bir kısıtlama olmadan cihazı kullanabiliyor. Gelecek olan MIUI 11 ile beraber ekran paylaşımı da desteklenecek. Telefonlar bu konuda birçok şeyi destekliyor ve ekranı yansıtmanızı sağlıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz