Xiaomi, alt markası Redmi’nin piyasaya sunmaya hazırladı 5G’li akıllı cihaz TENAA’da ortaya çıktı. Cihazın Redmi Note 9 serisine benzemesi fazlasıyla dikkat çekti. Gelecek olan cihazın 48 Megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamerası olacak. Redmi geçen sene Aralık ayında Redmi K30 5G cihazı piyasaya sunmuştu. Redmi, kısa bir süre sonra Snapdragon 865’li K300 Pro ve en son Redmi K30 5G Racing Edition ile seriyi daha da ileri seviyeye taşımıştı.

5G teknolojisinde adından sıkça bahsettirmek isteyen şirket, 5G’li telefonlar ile adını daha da fazla duyurmaya çalışıyor. Çin sertifikasının kuruluşu TENAA’da kendini belli eden yeni cihazlar 5G’li akıllı telefonlarını piyasaya çıkarmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Cihazların uygun fiyat etiketine sahip olması dikkat çekici özellikler arasında yerini alıyor.


Gelecek olan seri hakkında şu an için net bilgiler yerini almasa da cihazın arka tarafından 48 MP birincil sensör, 16 MP geniş açılı sensör ve özelliği belli olmayan üçüncü bir kamera yer alıyıor. Cihazda LED flaş yerini alıyor ve kare şeklinde bir kamera tasarımı bulunuyor. Listede 4 GB/ 64 GB, 6 GB/ 128 GB ve 8 GB/ 256 GB olmak üzere üç farklı depoma seçeneği yerini alacak. Depolamayı genişletmeniz için microSD kart yuvası da bulunacak.

Batarya konusunda 4.420 mAh bataryaya sahip olacak olan cihazın yakınlık sensörü, yerçekim sensörü, ortam ışığı sensörü ve ekran içi parmak sensörü bulunacak. Telefon hakkında resmi bir açıklama yapılmasa da cihaz hakkında bazı detaylar kendini belli etmeye başladı. Cihaz hakkında gelen bilgileri ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız. Bu konu görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz