xiaomi türkiye
xiaomi türkiye

Xiaomi, Çinli bir akıllı telefon üreticisi olarak geniş bir hayran kitlesine sahip. Hem Çin’de hem de Türkiye’de çok sayıda kullanıcı tarafından sevilen marka Xiaomi Türkiye pazarına giriyor.

Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcılarını çok sevindirecek bir haber Çin’den geldi. Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi Türkiye pazarına resmen girdiğini açıkladı. Ancak şirket, herhangi bir firma aracılığıyla Türk kullanıcılarına ulaşmaktan yana değil. Bu yüzden hepsiburada.com ile anlaşma yapılmış. Yani Xiaomi, ürünlerini hepsiburada.com web sitesi aracılığıyla satacak.

Xiaomi’nin herhangi bir firmayla anlaşamadığı için bu çözümü bulduğu söyleniyor. Aslına bakılırsa Çinli şirket daha önce Türkiye’ye ürünlerini satmak konusunda adım atmak istemiş ancak hiçbir Türk firmayla anlaşamamış. Son karar hepsiburada.com olmuş.

Xiaomi’nin hedefi Türkiye’de 100 milyondan fazla telefon satmak. Özellikle Xiaomi Mi4 ve Xiaomi Mi Note telefonlar çok ilgi çekiyor.

Xiaomi mi4
Xiaomi mi4

Telefonların satışına ne zaman başlanacağı konusunda verilmiş bir tarih henüz yok. Ancak yakın zamanda hepsiburada.com tarafından bir duyuru yapılacağı tahmin ediliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz