XLSX dosyaları, verileri düzenlemek, analiz etmek ve depolamak için tabloları kullanan bir elektronik tablo uygulaması olan Microsoft Excel’de kullanılan dosyalardır. Her hücre matematiksel formüller dahil olmak üzere metin veya sayısal veriler içerebilir.

XLSX Dosyasını Nasıl Açarım?

XLSX dosyaları standart hale geldiğinden, bunları farklı platformlarda birçok uygulamada açabilirsiniz. Windows, Microsoft Office 2007 veya daha yeni bir kopyası olmadıkça yerel olarak açılmasa da , dosyalarınızı açmak için Apache OpenOffice veya LibreOffice gibi bir üçüncü taraf açık kaynaklı uygulama indirebilirsiniz.

Eğer bir Mac kullanıcıysanız dosyayı açmak için çift tıklamanız yeterli olacaktır. Tüm Office Open XML dosyalarınızı bulutta saklamayı, açmayı ve düzenlemeyi tercih ediyorsanız, belgenizi Excel Online veya Google Sayfaları aracılığıyla yükleyerek yapabilirsiniz. Ya da size bir başka çözüm önerecek olursak;

Eğer bir Chrome kullanıcısıysanız, tarayıcınız için Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için Office Düzenleme uzantısını indirebilirsiniz. Bu sizin herhangi bir XLSX dosyasını doğrudan yerel sabit sürücünüzden Google Drive’ınıza yükleyerek, herhangi bir Chrome sekmesine sürükleyip bırakmanızı mümkün kılar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz