Eski yıllara nazaran kültürler arası etkileşim, yabancı şirketlerin birbiri ile daha fazla ticaret ve iş ilişkisine girmesi aradaki kontağı sağlayacak kişilerin gerekliliğini doğurdu. Hal böyle olunca ister istemez ne amaçla olursa olsun söz konusu milletin dilini bilmek, onlarla iletişim halinde kalma durumundayız. Özellikle 21. yüzyılın vazgeçilmez hizmetlerinden teknoloji, dünyanın bir ucundaki insana veya bölgeye ulaşımı, iletişimi saatlere kadar indirdi. Artık tatillerimizi hiç görmediğimiz uzak ülkelerde yapmam mümkün. Yine kültür zenginliğini tatmak adına değişik insanları tanımak, onlarla sohbet edebilmeyi internet sayesinde sağlıyoruz. Platformdaki muhtelif araçlar bizleri yönlendirse de ilgi alanlarımıza göre iletişimi başlatabilecek onlarca alternatife sahibiz. Ancak bilinmesi ve bunun bilincinde hareket edilmesi gereken ilk önemli vasıf yabancı dil. Dilin taşıyıcılığı ve insanlar arasındaki bağlantıyı sağlaması neticesi ile hayatımızın yegane ihtiyaçlarında. Hemen hemen tüm yabancı merkezli firmalarda mesleklerini icra etmek isteyen kişiler başta İngilizce olmak üzere iki üç dili bilmek zorundalar. Yakın geçmişte bilgisayar kullanımı ön plana çıkarken artık bu da yeterli gelmiyor ve İngilizce gibi dilleri bilerek işe girecek adayların bir adım önüne çıkıyorsunuz. Bu nedenle herkes eğitim hayatını sürdürürken aynı zamanda çeşitli kurslar, aktiviteler desteğiyle yabancı dillerini geliştiriyor.

Teknoloji dünyasının yaşamımızdaki pek çok alana yaptığı katkılar tartışılmaz. Bilişim yakaladığı seviye sağlıktan ulaşıma, eğlenceden öğretime dek geniş yelpazede ihtiyaçları karşılıyor. Eğitim konusunu ele aldığımızda yabancı dil meraklılar da nasibini almış. Online dil kursları, birebir öğrenim dersleri, sözlükler, çeviriler farklı bir lisana ayak uydurmaya çalışan kullanıcıların vazgeçilmezleri. Sanal marketlerden akıllı telefonlara indirilmek üzere hazırlanan 3. parti uygulamaları geliştiriciler her zamanki gibi gelen talepler üzerine hazırlıyor. Son dönemlerde derslere katıldıktan sonra teoride gösterdiği başarıyı pratikte gösterip devamlı konuşma, yazışma halinde olmak isteyenlere özel yazılımlar geliştiriliyor. Bunların neredeyse birçoğu ücretsizken yoğunlukla Android mobil işletim sisteminin tercih edildiği cihazlarda opsiyonları fazla.

Android’in En İyi Yabancı Dil Çevirisi Yapan Uygulamaları

İşletim sistemleri bakımından kullanım oranı konusunda öne çıkan ve rakiplerini bir hayli geride bırakan Android’de her türlü noktada çeşitli çözümler bulmak mümkün. Zira geniş kesimin kullanması hasebiyle aynı sorunlarla karşılaşılan onlarca insana yardımcı olunuyor, iyileştirmeler yapılıyor. Yazılımcılar da karlarını arttırabilecekleri ve sektördeki varlıklarını hissettirebilecekleri alanı Android olarak belirliyorlar. Yüksek sayıda kişinin ve üreticinin tercihi neticede dünya endüstrisi seviyesinde sektörü yaratıyor. Bizler de bu kesime dahil olanlar için yabancı dil çevirisi yapılabilecek en iyi uygulamaları hazırlayıp listemize ekledik.

google-translate

Google Çeviri

Bilişim pazarında arama motoru markası ile giriş yapıp devamında dünyaca ünlü firmaya dönüşen Google, sunduğu hizmetlerle kitlesini memnun etmeyi başarıyor. Yine çeviri alanındaki hizmeti de çok seviliyor. Basit arayüzü sayesinde kullanım kolaylığı sağlarken çevrimdışı çalışabilmesi de ekstradan tercih nedenlerinden birisi.

[appbox googleplay com.google.android.apps.translate]

ceviri

Çeviri

Translator uygulamaları arasında dikkat çekenlerden bir diğeri de şimdi anlattığımuz yazılım. Tam 40 farklı yabancı dilde en doğru çeviriyi size sunan üründe sesli destek de mevcut.

[appbox googleplay ingles.espanol]

itranslate

iTranslate

Özellikle yabancı dilleri yeni öğrenmeye başlayan kişilerin bakabileceği iTranslate sesli, metinsel desteğin yanı sıra 90 dile çeviri yapabiliyor.

[appbox googleplay at.nk.tools.iTranslate]

 

talking-translator

Talking Translator

Kelimelerin yazımı ve okunuşları üzerinde duran uygulama kolaylık ve hızı sayesinde çok seviliyor.

[appbox googleplay com.greenleaf.android.translator.enes.b]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz