Yapay zeka sahte insan yüzleri oluşturmayı ve haber yazmayı öğrendi.

Nvidia’da son iki yılda bir grup araştırmacı, insanların yüzlerinin gerçek görüntülerini üretmek için bir sistem geliştirdi. Bu ilk olarak Philip Wang tarafından Facebook sayfasında rapor edildi .

Olanaklarını göstermek için “Bu kişi yok” adlı bir site oluşturdu . Bağlantıya tıkladığınızda, gerçekte var olmayan sevimli gülümseyen bir adamın fotoğrafını göreceksiniz. Her yeni bir yüz gördüğünüzde sayfanın güncellenmesi. İşlem mükemmel değildir, bu yüzden bazen yüzlerde eserler meydana gelebilir.

Teknoloji, Nvidia’da geliştirilen ve stilGAN adıyla bilinen ve yapay bir görüntüyü incelemek için yeni görüntüleri incelemek ve incelemek için kullanılan sinir ağı olan modern yapay zekaya dayanıyor. Teknoloji ekibi hakkında daha fazla bilgi 6 Şubat’ta bir raporda dedi . Sinir ağı evrenseldir ve nesnelerin ve hayvanların görüntülerini oluşturabilir.

Herkes teknolojiyi deneyebilir, kod GitHub’a yüklenir . Ancak işlem bulut hizmetleri veya güçlü bir grafik işlemcisi gerektirecektir. Teknolojinin işleyişi videoda nasıl görülebilir:

Bu bilgilerle birlikte, yatırımcılarından Ilon Musk olan kar amacı gütmeyen bir araştırma şirketi OpenAI, haber ve sanatsal çalışmalar yapabilen devrim niteliğinde bir yapay zeka sistemi oluşturacağını açıkladı .

Teknolojiye “metin için derin yüzeyler” denir ve OpenAI, kötüye kullanımdan korktukları için araştırmalarını kamuya açıklamayacaktır. Aslında, GPT2 bir metin oluşturucudur ve yüzlerce sahte haber oluşturmak için saldırganlar tarafından kullanılabilecek birkaç kelimeden sayfalara yazabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz