Android cihazların bir kısmı yakında Chrome’u kullanamayacak

 
Chrome Android uygulamasında yapılan bir işlem, Google’ın yakında, Jellybean cihazlarına yönelik desteği düşürdüğünü gösteriyor.Bu, Android 4.1, 4.2 ve 4.3‘teki telefonların yakında Chrome tarayıcısını kullanamayacağı anlamına gelir.
 
Android‘in dağıtım numaralarına dayanarak, hala Jellybean‘da 32 milyondan fazla Android cihazı var.

Chrome Android uygulamasının en yeni sürümünde biraz araştırma yapıldı ve ilginç yeni bir işlem bulundu. Bu işlem, yakın bir gelecekte Chrome‘un Jellybean‘ı çalıştıran Android cihazlara artık destek olmayacağına inanmamıza neden oluyor.

Şu anda Chrome, Android 4.1 veya daha yeni sürümleri olan herhangi bir cihazda Google Play Store‘dan yüklenebilir.Sadece Android 4.4 KitKat veya daha yeni sürümleri çalıştıran cihazlar desteklenecektir.

Android cihazların ezici çoğunluğu KitKat veya daha sonra çalışsa da, Jellybean‘da hala birçok cihaz var.En son Android dağıtım numaraları , Android cihazların yüzde 3,2 Jellybean bir sürümüne devam etmektedir.

Bir milyardan fazla Android cihazı olduğundan, bir milyarın yüzde 3.2‘si 32 milyon cihazdır.

 

Bir Android cihazının Chrome kullanamadığı için, telefonun internete erişemediği  anlamına gelmez.Chrome, dünyanın en popüler internet tarayıcısıdır ve artık ona erişimi olmayan birçok kişi için büyük bir sıkıntı olabilir.

Google‘ın Jellybean ve Chrome‘daki fişi çekeceği zamanlar için henüz bir zaman çizelgesi yok, fakat Chrome kodunda zaten bir taahhüt olduğundan büyük olasılıkla çok yakında olacak.

Google Chrome Google Play İndir

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz