Edindiğimiz her araçta, alette birçok problemle karşılaşıyoruz. Gerek sıfır olsun gerek ikinci el olsun, sıkıntısız ürün kullanmak mümkün olmuyor. Her ne kadar teknolojinin ve diğer tüm alanın gelişmişliği göz önünde olsa bile maalesef ki planlamada bulunmayan ve ekstra problem yaratan durumlar kullanıcıların canını sıkıyor. Özellikle bilişim ürünleri ele anınca bu durumun çokça söylendiğini gözlüyoruz. Yine de firmalar ve kurumlar, çözüm yaratmak adına resmi yollardan güncellemeler, iyileştirmeler veya yöntemler, rehberler paylaşmaktalar. Yapılan çalışmalara rağmen çözümlenemiyen veya sadece birkaç modelde karşılaşılan sıkıntılar da maalesef ki kişilerin pratiğine kalıyor. Bu tarz noktalarda da araştırmak ve tecrübelerden faydalanmalıyız. Neticede neredeyse bir iki maaşımız değerine fiyat ödeyerek satın aldığımız telefonların kullanım keyfini de maksimuma çıkarmamız gerek. Aksi taktirde fiyat performans oranında bizi tatmin edecek seviyeleri göremeyiz. Android mobil işletim sisteminin entegre edildiği cihazlar genellikle her bütçeye uygun şekilde bulunabiliyor. iOS, kendisine has yapısıyla Apple markası tarafından çıkarılınca yapısı da görünüşü de performansı da farklılaşıyor. Ancak Google yazılımcılarının piyasaya çıkardığı ve bütün imalatçıların huzuruna sunulduğu Android ise birçok markanın tercihinde. Lakin az önce ifade etmeye çalıştığımız problemlerden yanıt veremeyen uygulamaları kapatma minvalindeki olayla da karşı karşıyalar. Peki donan, kasma yaratan ve kapatmak isteyince de yanıt vermeyen Android uygulamaları nasıl kapatılır?

Aslında sorunu bol bir platfrom gibi gözükse de Android’in hareket alanı genişliği ve filtrelerinde salaşlığı kullanıcıları çoğu mecrada rahatlatıyor. Örneğin farklı platformlarda bu kadar kendinize özel spesifik durumlar yaratamazsınız. Keza kişiselleştirme konusunda kararlı ve marjinal yapısını ürünlerine, aksesuarlarına yansıtmayı seven kişiler de taleplerine yanıt bulabiliyorlar. Sadece kişiselleştirmeyle kalmayıp güvenlikte de sanılanın aksine güvenilir yapı oluşturmak elinizde. Sunulan onlarca opsiyondan faydalanıp rahatlıkla kullanabildiğiniz dosya, veri, mesaj, şifre korumasını sağlayacak antivirüsler, güvenlik duvarları bulmak mümkün. Zira uygulama alternatifi açısından yoğun bir işletim sistemi. iOS için yazılım marketine bir ürün göndermek için bile uzun uğraşlar vermek zorundasınız ama geliştirici olarak ürettiklerinizi Google Play Store’a koymak için basit prosedürlerden geçmeniz yeterli. Bazen de aradığınız cevapları yazılım kullanmadan direkt manuel şekilde bulmak isteyebilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizlere yanıt vermeyen ve kapatmakta sorun çektiğiniz uygulamaları nasıl kapatabileceğinize dair yöntemden bahsettik.

Android’deki Yanıt Vermeyen Uygulamaları Kapatmak

Çileden çıkartabilecek potansiyele sahip bu tatsız olayı aslında kolaylıkla aşabiliyoruz. Eğer uygulamalar telefonda yanıt vermemeye başlarsa sağ alt bölümde bulunan kare sembolü ve en son uygulamaları ifade eden çoklu pencere butonuna basınca geçişte zorlama olmakta. Tepki vermediğinde Home butonuyla alternatif bir hareket de deneyebilirsiniz. Eğer Home tuşuna basınca da karşılık alamıyorsanız birazcık bekleyin ve tekrardan çoklu uygulama metoduna dönün.

android-yanit-vermeyen-uygulamalari-kapatma

Uygulama listesi ekranda çıkınca yanıt alamadıklarınızı sağa sürükleyerek kapatın. Tekrar açmaya çalıştığınızda ise sorun vermemesi lazım. Bazen kapatma işlemi için sağ üst kısımdaki çarpıyı denemeniz gerekebilir. Yine tümünü birden kapat emrini vermeniz de çözüm olabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz