Swiftkey firmasının imzasını taşıyan Swiftkey Keyboard uygulaması ile Android işletim sistemli kullanıcılarının kolaylıkla yazı yazmasını ve rahatlıkla iletişim kurmalarını sağlıyordu. Eşsiz bir deneyim sunan uygulama kullanıcılar tarafından oldukça sevildi ve artık her akıllı telefon sahibinin ihtiyacı oldu.

iOS işletim sistemli cihaz sahiplerinin de dikkatini çeken bu uygulama geçen aylarda Fleksy ismindeki uygulama ile iOS platformuyla da buluştu. Bu sayede Android sahipleri gibi iOS sahipleri de artık akıllı telefonda yazı yazmanın keyfine erişiyor. Kelime tahmin etme yeteneği üst düzey olan Fleksy uygulaması akıllı telefon sahiplerinden tam not alıyor.

Fleksy sadece İngilizce dilini desteklemesinden dolayı farklı kesimdeki insanlara hitap edemiyordu. Swiftkey firması tarafından yapılan bir atılımla artık neredeyse dünyadaki tüm insanlar bu uygulamayı kullanabilecek. Yapılan
açıklamada Fleksy artık birden fazla dili destekleyebilecek. Toplamda 40 farklı dil desteği bulunan yeni güncellemede Türkçe’nin de bulunması bir hayli sevindirici.

Türkiye’de gün be gün artan akıllı telefon kullanımını da dikkate alan geliştirici firma, hem kendisi için hem de kullanıcılar için oldukça mantıklı bir karar almış. Telefonlarda Türkçe yazı yazmak artık daha kolay olacak.

fleksy turkce dil destegi

Yazı Yazma Uygulaması Fleksy’e Türkçe Dili Ne Zaman Eklenecek ?

iOS 8 ile birlikte Apple’ın 3. parti klavyelere de izin vermesi Fleksy uygulamasını pozitif olarak etkileyecektir. Sonbahar döneminde güncellenmesi beklenen Fleksy’nin standart iOS klavyesinin yerini alıp almayacağı merak konusu.

[appbox appstore 520337246]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz