Son dönemlerde akıllı telefonları ile gündemi meşgul eden LG, piyasaya sunduğu cihazlarla hem takipçilerini sevindiriyor hem de teknoloji dünyasındaki kaliteli alternatifleri arttırıyor. Oldukça güzel geri dönüşler alan LG, yapacağı yeni atılımları da kullanıcıların taleplerine göre düzenliyor. Bu sayede teknoloji tutkunları tarafından en çok takdir edilen üreticiler arasında bulunuyor.

Telefon sektörüne son olarak G3 ve mini kardeşi G3 S‘i sunan LG yeni bir girişim yaparak uzun zamandır çalışmalarının sürdürdüğü LG Tab Book modelini tanıttı. Bilgisayar kullanıcılarının taşıması zor olan masaüstü bilgisayar ve notebook yerine tercih ettiği tabletler sayesinde istenilen işlemler gerçekleştirilebiliyor. Çeşitli bilgisayar uygulamalarını kullanmaya elverişli bir platform olarak tabletler teknoloji dünyasında en çok ilgi gören cihazlardan. Güney Koreli teknoloji devi LG de bu ilgiyi göz ardı etmeyerek yeni bir tablet PC modelini duyurdu.

LG Tab Book ismi verilen tablet PC, daha önce üretilen tabletin ikinci versiyonu olarak piyasaya sürülecek. İlk versiyon Windows 8.1 işletim sistemi ile çalışmaktayken yeni versiyon Android 4.4.2 işletim sistemi ile çalışacak. Bu sayede Android işletim sistemini kullanmak isteyen kişilere de bir alternatif sunulmuş oldu.

lg tab book

LG Tab Book Özellikleri

Tab Book, kızaklı klavyesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Klavye tabletten ayrılmıyor ve gayet kullanışlı. 11TA740-GA50K kodlu tabletin 11.6 inç boyutunda Full HD IPS ekranı mevcut. İşlemci olarak 1.6 GHz saat hızında çalışan Haswell’in Core i5 4200U tercih edilmiş. Tablette grafik birimi olarak da HD 4400 kullanılacak.

4 GB RAM‘in yanı sıra 128 GB SSD, HDMI bağlantısı, USB 3.0 donanımları da bulunuyor. Kalınlığı 16.7 mm olan cihazın ağırlığı 1 kilogram. Diğer versiyonundan farklı olarak bu cihazda Android 4.2.2 işletim sistemi bulunuyor.

Teknolojik cihazlarda yaşanan şarj sorununa LG’nin nasıl bir çözüm getireceği ise tabletin bataryasının açıklamamasından dolayı bilinmiyor. Ortaya atılan iddialara göre tamamen dolu batarya 1 ile 2 saat arasında idare edebilecek. Tablet kullanıcıların bu durumdan pek hoşnut olacağı söylenemez.

Tablet PC LG Tab Book’un piyasa sürülme tarihi ve etiket fiyatı da açıklanmadı ancak Android tarafının en güçlü tablet modellerinden biri olabilecek tabletin profesyonel kullanıcılara hitap etmesinden dolayı biraz daha yukarılarda olması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz