apple iphone home
apple iphone home

Yeni Apple iPhone ile ilgili ilk detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Alınan son haberler, yeni iPhone cihazın öncekilere göre çok farklı olacağı yönünde.

Yeni Apple iPhone cihaz, söylentilere göre iPhone 6S ya da iPhone 7 olacak. Yeni telefonun Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Daha önceki tanıtımlarını hep Eylül ayının sonunda ve Çarşamba günleri gerçekleştiren şirket, bu yılki tanıtımı muhtemelen Eylül ayının sonuna ve Çarşamba gününe denk gelen 25 Eylül günü yapacak. Şimdilik beklenen tarih bu şekilde.

Kullanıcıları en çok şaşırtan bilgiye göre ise yeni Apple iPhone Home tuşu bulundurmayabilir. Bu bilgiye göre Apple, yeni iPhone telefonda bir Home tuşuna yer vermeyebilir. Bunun yerine ekranın alt kısmında uzun basıldığında etkin olan bir algılayıcı yer alabilir. Ayrıca parmak izi algılayıcısı da aynı yerde bulunabilir. Apple iPhone Home tuşunu bulundurmazsa ekran 0.15mm daha büyük olabilir ve cihaz 0.2mm kadar kalınlaşabilir. Ancak tasarımdaki bu değişimlerin kullanıcılara son derece iyi yansıması bekleniyor.

Yeni Apple iPhone ile ilgili yapılan tahminleri “Apple iPhone 6S Sızıntıları Devam Ediyor” başlıklı yazımızda yazmıştık. Bu yazımızda Apple iPhone cihazın gövdesinin üretiminde Apple Watch Sport saatin tasarımında kullanılan Series 700 Alüminyum malzeme kullanılacağını aktarmıştık. Son söylentiler de bundan pek farklı değil.

apple iphone home-ic

Hatırlanacağı gibi geçen yıl iPhone 6 4.7 inç ekranla ve iPhone 6 Plus ise 5.5 inç ekranla çıkmıştı. Bu yıl tanıtılacak yeni cihazların da bu şekilde iki farklı ekran boyutuyla çıkması bekleniyor. Yani şirketi kullanıcıların karşısına muhtemelen iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile çıkacak.

Elbette bunların çoğunun henüz tahmin olmaktan öteye geçmediğini sadece beklenti olduğunu da not edelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz