Yeni Çıkan İphone X, XS, XR Cihazları Nasıl Kullanılır?

Apple, geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni cihazları olan İphone X, XS XR cihazları hakkında birçok bilgiye yer vermiş olup, merak edilen cihaza ait bilgiler net olarak ortaya çıkmıştır. Buna göre de cihazı satın almak isteyen kişiler İphone X, XS XR nasıl kullanılır konusun da meraklara yer verirken, diğer İphone cihazlarından farklı bir kullanım söz konusu olduğunu merak etmektedir. Aslında merak edilen noktalardan birisi de İphone X, XS XR nasıl sıfırlanır olup, sizlere bu cihazlara ait olan tüm işlemlerin nasıl yapıldığı hakkında bilgilere yazımız da yer vereceğiz. Bu şekilde kullanımı hakkında tüm bilgilere de sahip olabileceksiniz.

İphone X, XS XR Nasıl Sıfırlanır?

İphone X, XS XR nasıl sıfırlanır konusunda sizlere bilgiler aktarmadan önce aslında bu yeni cihazlar diğerlerine göre İOS 12 ile yüklü geleceği için sorun çıkarma olasılığı düşük olsa da yine de ihtiyaç olması durumunda nasıl yapıldığı konusu merak edilmektedir. İphone X, XS XR nasıl sıfırlanır konusu aslında nasıl reset atılır ile eşdeğer olup, bu cihazlara reset atarken, ses açma tuşuna basıp bırakılmalı daha sonra ise ses kısma tuşuna basmalı ve bırakılmalıdır. Ardından ise yan tuşa cihaz yeniden başlayana kadar basılı tutulması gerekmektedir. Bu şekilde İphone X, XS XR cihazlarına reset atma işlemi yapılacaktır.

İphone X, XS, XR Nasıl Kurtarma Moduna Alınır ve Çıkarılır?

 

İphone X, XS, XR cihazlarınızı kurtarma moduna almak için öncelikle, cihazınızı USB kablosu ile birlikte bilgisayarınıza bağlamalısınız. İlk olarak cihazınız bağlı iken ses açma tuşuna basıp bırakmalı daha sonra ses kısma tuşuna basıp bırakmalısınız. Ardından ise yan tuşa Apple ait olan logo görülene kadar basılı tutmanız gerekmektedir. iTunes’i açtıktan sonra ise karşınıza İOS cihazınızın kurtarma moduna alındığına dair mesajı göreceksiniz.

İphone X, XS, XR kurtarma modundan çıkarmak için ise iTunes’e bağla simgesini görene kadar cihazınızın yan düğmesine basılı tutmalı ve daha sonra ise İphone cihazınızın yeniden başlaması ile bırakmalısınız. Bu şekil de kurtarma modundan çıkacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz