Yeni nesil iPad’ler yani iPad Air ve iPad Mini 2, Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde bulunan Apple yerleşkesinde düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı.

Etkinlik bu zamana kadar iPad gelişimi hakkında bilgi verildi. Buna göre bu zamana kadar 170 milyon iPad satıldığı açıklandı.

iPad Air

7.5 milimetre inceliğe sahip olan bu yeni üründe A7 işlemci kullanılıyor. 64 bit işlemci mimarisine sahip olan üründe işlemci hızı performansı ve grafik işlemci performansı önceki ürüne göre iki kat daha iyi. Özellikle de 3 boyutlu oyunlarda ürünün yüksek performans sergilediği belirtiliyor.

5 MP kameraya sahip olan ürün 1080p full HD video çekebiliyor. FaceTime HD özelliği kullanılabiliyor ve çift mikrofon bulunuyor.

ipad air

iPad Air bataryası 10 saat kullanım süresi vadediyor.

16 GB dahili depolama alanına sahip modeli 499 USD ile satışa çıkacak olan ürünün Retina ekran desteği sunacağını da belirtelim. iPad Air çıkış tarihi 1 Kasım ve Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı belli değil.

iPad Mini 2

Önceki modele göre aynı ekran büyüklüğüne sahip olan ürünün daha ince olduğunu söyleyebiliriz. Beklenildiği gibi iPad Mini 2 Retina ekran desteği ile geliyor. 2048×1536 MP ekran çözünürlüğü sunuluyor. Bu üründe de 64 bit mimarisine sahip A7 işlemci yer alıyor.

ipad mini retina

İşlemci, grafik işlemcisi önceki modele göre 2 kat daha iyi. Pil ömrü 10 saat olarak öngörülüyor. FaceTime HD görüntülü görüşme imkânı yine sünüyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı modelle gelecek olan ürünün fiyatı da açıklandı. Retina ekranlı iPad Mini 2 fiyatı 399 USD olarak açıklandı ve kasım ayı çıkış tarihi olarak ifade edildi. iPad Mini 2 Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli değil.

Kaynak : Mobil132 YORUMLAR

  1. 2 yıl sonra da ipad 16 çıkar artık… çok çabuk tüketilmeye başlandı… şirketler artık ellerindekini tüketmeden yeni ürüne geçiyor… tamam adamlar 100 yıl sonrasının bile planını yaptı ama bu kadar hızlı olmamalı… bazılarının çipleri yanacak yoksa :D

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz