PTT tarafından gelen yeni duyuruya göre yeni kimlik kartına sahip olan vatandaşlar, sosyal yardım, doğum yardımı, İŞKUR gibi ödemeleri PTT ATM’leri üzerinden alabilecekler. Pandemi nedeniyle sosyal yardım desteği sunulmaktadır. Sosyal yardım adı altında birçok vatandaşa destek olmak amacıyla para verildi. Bu süreçte kartı olmayan vatandaşlar sıkıntı çekti. Ancak PTT tarafından gelen destek sayesinde PTT ATM’lerinden para çekebileceksiniz.

Yeni kimlik kartlarına birçok özellik aktarıldı ve bu kartlara eklenen yeni özelliklerden biri de PTT ATM’lerinden para çekme özelliği. Bu özellik birçok vatandaşı büyük bir dertten kurtaracak. Tekrar banka kartı çıkarmanıza gerek kalmadan alacağınız destekleri PTT ATM üzerinden alabileceksiniz. PTT A.Ş’den bugün yapılan açıklamada ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında yardım veriliyor.

ATM’lerden ilk defa kullanabileceği PTT uygulamasından yararlanmak isteyen kişiler, kimlik kartlarını nüfus müdürlerinden aldıkları sırada verilen şifreleri kullanabilecekler. Alacağınız şifre sayesinde PTT ATM’lerinden para çekme işleminizi gerçekleştirebileceksiniz. Yeni kimlik kartlarına gelen bu özellik hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz