Netflix Türkiye, Charles King’in “Pera Palas’ta Gece Yarısı” adlı kitabını diziye uyarlamak için bir anlaşma sağladığını açıkladı. Yeni gelecek olan Türk dizisi aslında tarihsel değişimleri ve karakterleri ele alan kitaptan ilham duygusunu alacak. İşte diğer detaylar…

Netflix’den yeni Türk dizisi geliyor: Pera Palas’ta Gece Yarısı

Netflix Türkiye son zamanlarda karşımıza Türk dizileri kategorisi ile çıkmaya başladı. Türk dizilerine bir yeni dizi daha eklediğini belirten platformda Dizi projesi için hepimizin tanımış olduğu yönetmen Emre Şahin ile bir anlaşma sağladı. Netflix, dizi için net bir anlaşma yapmasa bile dizinin Charles King’in Pera Palas’ta Gece Yarısı kitabından uyarlama olarak yansıyacağını dile getirdi.

Kitap hakkında bilgi verecek olursak eğer Osmanlı İmparatorluğunun çöküş zamanı ve Cumhuriyet’e geçiş süresi ele alınıyor. Kitap karakterlerine baktığımızda ise kadın hakları için önemli bir mücadele halinde olan Halide Edip Adıvar Cumhuriyet’in kurucusu Başöğretmen Kemal Atatürk, Büyükada’da sürgün olan Troçki ile birçok karakterleri anlatıyor.

Kitabın olay örgüsüne baktığımızda ise binlerce ajanın İstanbul’da Pera Palas’ın ajanlara açılmasını istemelerinden kaynaklı meydana geliyor.

Netflix bakalım Emre Şahin ile yeniden bir diziyi karşımıza çıkarak mı? Bekleyip göreceğiz. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz