Mütemadiyen gelişim içerisinde olan teknoloji dünyasının yeni cihazlarından olan phabletler, akıllı telefon ve tablet bilgisayarların karışımı ile oluşturulmuş bir cihaz. Tablet bilgisayar özelliklerini ve akıllı telefon özelliklerini barındıran ancak tabletten küçük akıllı telefondan büyük olan cihazın ismi de yine bu cihazların adlarından esinlenerek oluşturuldu.

Phablet sektörü genel olarak Samsung Galaxy Note serisi ile oluşturulmuştu. Phablet sektöründeki pastanın büyük bölümüne tek başına sahip olan Samsung’un buradaki tekelliği uzun süre devam edecekti ancak başka bir teknoloji devinden bu sektöre girişim geldi. Samsung’un bu piyasayı oluşturan phabletleri herkese büyük gelmişti ancak kısa süre içinde teknoloji tutkunları bu cihazları kısa sürede sevdi ve çok daha işe yarar olduğunu gördü.

Şu ana kadar phablet sektöründeki liderlik ünvanını elinde bulunduran Samsung’un Galaxy Note serisine hiç bir phablet rakip olamamıştı. Ancak LG yeni bir atak yaparak bu sektörde Samsung’a rakip olacak. LG’nin bir reklam filminin sonunda gözüken LG G3 Stylus ismindeki phabletin, Samsung Galaxy Note serisine benzer bir kasası ve kasaya gömülü kalemi bulunuyor.

lg g3 stylus

LG G3 Stylus Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Samsung phablet serisine Samsung Galaxy Note 4 cihazı katmaya hazırlanırken yeni bir girişimin olduğunu da öğrenince bu sektöre daha fazla yoğunlaşacaktır. LG’nin yeni phableti LG G3 Stylus akıllı telefonu ne zaman tanıtacağı hakkında ise net bir bilgi yok. Spekülasyonlara göre Eylül ayı başında LG, yeni phablet için bir duyuru yapacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz