Nexus 5 ile ilgili daha önce çok kez bilgi ve fotoğraf sızıntıları gerçekleşmiş, bu sayede telefonun özelliklerine dair kayda değer oranda bilgi sahibi olmuştuk. Kısa bir süre sonra tanıtılacak olan LG-D821 kod adlı ve daha çok dillendirilecek adıyla Google Nexus 5 bir kez daha görüntülendi ve özelliklerinin birçoğunu doğrulama fırsatı bulduk.

Google Nexus 5 Özellikleri

Edinilen yeni bilgiler Nexus 5 özellikleri konusunda pek de sürpriz barındırmıyor. Zira yine daha önce öğrendiğimiz şekilde ürünün 4.95 inç büyüklüğünde ve 1080p full HD çözünürlüğünde ekrana sahip olacağını; Qualcomm Snapdragon 800 yonga seti ile 2.3 GHz frekansında işlem yapan Krait 400 dört çekirdekli işlemcisi olacağını yeniden görmüş olduk.

nexus 5

Adreno 330 ekran işlemcisine sahip olacak olan yeni Nexus akıllı telefonda 2 GB RAM donanımı bulunacak. Diğer yandan arka bölümde konumlandırılacak ana kamera 8 MP, ön yüzde yer alan ön kamera ise 1.3 MP çözünürlüğünde olacak. Arka ana kamerada OIS adı verilen yeni bir özelliğin bulunma ihtimali olduğunu da belirtelim.

nexus 5 google

Android 4.4 KitKat isimli yeni işletim sistemiyle satışa çıkması beklenen LG üretimi Nexus 5 üzerinde 2300 mAh değerinde batarya kullanılması bekleniyor. 3G’nin yanı sıra LTE yani 4G bağlantı desteği de sunacak olan telefonda NFC yani yakın saha iletişimi ve Bluetooth 4.0 bağlantısı da bulunacak.

16 ve 32 GB olmak üzere iki farklı dâhili depolama alanı modeliyle satış merkezlerinde görücüye çıkacak ürünün dâhili bellek konusunda nasıl bir politikasının olduğunu henüz bilmiyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz