Yeni iPhone modeli ile ilgili herkesin beklentisi farklı olsa da Apple’ın planlarını tahmin etmek oldukça zor. Söz konusu planlara en yakın kaynaklar ise dev şirkete ve ürünlerine yönelik haberleri takip eden ABD kaynaklı yayınlardan geliyor. Onlardan biri olan 9to5Mac isimli yayının iddiası ise ucuz iPhone akımını yeniden başlatabilir.

4 inçlik boyuta sahip olması beklenen ve muhtemelen de ekonomik ve ucuz iPhone olarak da anılacak olan yeni modelin ismine dair de birçok iddia var. Söz konusu iddialardan bir tanesine göre modelin adı iPhone 5SE olacak ve iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone 6S karışımı bir ürün olarak karşımıza çıkacak.

Yeni ve Ucuz iPhone Modeli: iPhone 5SE

Bu bilgilere göre iPhone 5SE modelinin 8 MP ve 1.2 MP olmak üzere iki kameraya sahip olması bekleniyor. Parmak izi okuma teknolojisini de kullanması beklenen cihazın görünüm olarak iPhone 6S serisine benzemesi bekleniyor. Ancak donanım özellikleriyle iPhone 5S ile iPhone 6 karması özelliklere sahip olacağı öngörülüyor.

ucuz iphone 5se

Kuşkusuz iPhone modelleri hemen herkesin ilgisini çekmekle birlikte satın alınabilmesine dair ciddi bir fiyat sorunu ile de karşı karşıya. Bu nedenle birçok kullanıcı söz konusu ücretlerin yarısına belki de çok daha üstün donanım özelliklerine sahip telefon modelleri alabilirken kimileri de daha az donanım özelliklerine sahip daha alt iPhone modelleri satın almaya yöneliyor. Bu durumun ortaya çıkardığı ve Apple’ın çözüm üretmesinin beklendiği ucuz ve ekonomik iPhone modeli için gerçekleşecek bu ikinci denemenin ne kadar başarılı olacağını birlikte göreceğiz.

Kaynak: 9to5Mac

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz