Çoğu ilimizin sanayi odalarının talip olduğu yerli otomobillerin, nerede üretileceği konusunda henüz bir detay bulunmuyor. Yerli otomobil hayalleri suya mı düşüyor? İşte konu hakkında son gelişmeler…

Ülkemizin hangi ilinde üretileceğine dair çok uzun zamandır merak edilen sanayi odalarının talip olmuş olduğu yerli otomobilin nerede üretileceği hakkında net bir bilgi yok. Yerli otomobilin ise bu yıl düzenlenmesi beklenen Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtılması bekleniyordu. Ancak henüz dahi fabrikanın nerede kurulacağı açıklanmış değil. Yerli otomobil hikayesi başlamadan bitti mi? Konu hakkında kısa süre önce Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı tarafından bir açıklama geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede bir açıklama yaparak yerli otomobil üretimi hakkında ciddi bir çalışmanın yürütüldüğünü söyledi.

Yerli otomobil suya mı düştü?

Yerli otomobil üretiminde şuan yer seçimi yaptıklarını söyleyen Hasan Büyükdede, otomobil fabrikası konusunda yer seçtiklerini ve ülkenin otomobilinin iyi bir çalışma içerisinde olduğunu hatta başında da değerli bir arkadaşın olduğunu ve destek verdiğini belirtti. Gebze’de Bilişim Vadisi‘nde mühendislerin start verdiğini de söyleyen Büyükdede, işe başlandığının ve kendilerinin de yer seçiminde oldukları dile getirdi.

Açıklamalarda ise, Bursa’ya yakın bir yerde olmak istediklerini ve Bursa‘da ise yer bulma konusunda sıkıntı çektiklerini söyledi. Bu bakımdan 2021 yılında ya lamba yanacak, yada daha çok bekleriz yerli ve milli bizim otomobillerimizi…

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz