Bu ay içerisinde ilk defa kendini gösterecek olan otomobilin birçok özelliği ortaya çıktı. Yerli otomobil olan IoT ve akıllı yaşam özelliklerini barındıracak. İşte detaylar…

Yerli otomobilin ilk testi bu ay içerisinde yapılarak aracın prototip tasarımının da ortaya çıkacağını belirtelim. Otomobilin tasarımsal detaylarının da açıklanacağı bu test ile beraber bir çok detay ortaya çıkıyor. Yerli aracın IoT özelliğini barındıracağı ifade edildi.

Ülkemizin Otomobil Girişim Grubu TOGG bünyesinde dahil olan startup, yerli aracın akıllı yaşam özelliği ile gelmesini sağlıyor. Akıllı yaşam özelliği ile beraber arabaların diğer akıllı cihazlar ile iletişime geçmesi sağlanacak.

Yerli otomobil IoT diğer cihazlar ile iletişim kurabilecek. Buna örnek verirsek eğer yazılımsal alt yapı ile beraber yerli otomobil evinizdeki buzdolabı veya lambalar gibi birçok akıllı aleti kontrol edebilecek. Ekran üzerinden eve yemek siparişi bile vermeniz mümkün.

Yerli otomobil özellikleri neler?

Son çıkan detaylara göre C sınıfı SUV formatta bir araç oluyor. Tasarım ise İtalyan şirket Pininfarina tarafınca hazırlanmış. Tam elektrikli motor ile gelen ve normal ev prizi ile 10 saatte, hızlı şarj cihazı ile yarım saatte doluyor. 2021’de ise seri üretimi başlayacak ve 2022’de satışa çıkacak gibi duruyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz