Kısa süre önce tanıtımı yapılan yerli otomobillerin tasarımı ve elektrikli olması çok fazla dikkat çekmişti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çatısı altında ön sipariş işlemlerinde ön ödeme miktarının 30-40 bin TL olacağı söyleniliyor.

Yerli otomobil olarak gelen ve yüzde 100 elektrikli bir araba olan TOGG henüz daha gündemde ilk sırada yer alıyor. Sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları gibi bir çok yerden araca talip olanlar oldu. Yerli otomobil için şuan 120 binden fazla talep gelmiş durumda.

Tasarımda olduğu kadar teknolojik özellikleri le de dikkat çeken elektrikli arabanın ön sipariş süreci başlamak üzere. Son gelen bilgilere göre ön siparişi TOBB başlatıyor. Bu bakımdan ülkemizde kaç kişi alacağı ortaya çıkacak. Hesaplar ise fabrika kurulduktan hemen sonra belli olacak. Ön ödeme paraları fabrika için gerekli olan yatırımın bir kısmını karşılaşması bekleniyor. Ön ödeme miktarının da 30-40 bin olacağı iddia ediliyor.

Bu kampanya aslında fabrikanın kurulmasına çok büyük destek olacak. Yerli otomobilin ise fabrikası Bursa’da Gemlik ilçesinde yer alacak. Yılda 175 bin adet üretim yapılacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz