YouTube Android uygulaması için bir güncelleme çıkardı. Bu güncelleme öncekilere göre daha kapsamlı ve uygulamaya yeni özellikler getirmekte. Öyle ki bu sürüm resim içinde resim işlevi, güncel kullanıcı arayüzü, geliştirilmiş oynatma listesi desteği ve daha fazlasını içeriyor. Bunların yanı sıra uygulamanın simgesi de değiştirilmiş durumda. Video sosyal ağının konuşmacısı güncellemenin yakında tüm platformlara geleceğini belirtti.

Uygulamanın güncel halinde, kayarak gezinme üzerinde yeniden çalışıldığı fark ediliyor. Bu yüzden geçişler öncekine göre çok daha akıcı görünmekte. Geniş ekran moduna gelen güncelleme sayesinde varsayılan ayarlarda filmler, diğer videolara göz gezdirmenize engel olmamakta. Şimdi, mobil cihazınızı onun tarafına döndürürseniz, site basitçe buna uyum sağlamak için aynı yönde dönecektir.

youtube android gun

En çok ilgi çeken yeni özelliklerden biri ise belki de YouTube’un sunduğu resim içinde resim özelliği. Bu özellik sayesinde bir videoyu izlerken gözünüze takılan diğer videolar arasında gezinmeye devam edebileceksiniz. YouTube Android uygulamasında bir video izlerken, ekran aşağı doğru kaydırdığınızda video, ekranın alt sağ tarafında doğru minimize edilecektir. Buradan, ekranın geniş bir bölümünü kullanarak diğer videolar arasında gezinebilirsiniz. İzlemek istediğiniz başka bir şey bulduğunuzda ve buna tıkladığınızda uygulama önceki videoyu keserek onu anında normal şekilde oynatmaya başlayacaktır.

youtube android yeni

YouTube video servisi Nisan ayında yeni bir otomatik-oluşturulan oynatma listesi özelliğini test ettiğini belirtmişti. Bugün bu özellik Android uygulamasına getiriliyor. Bu da, uygulamada gezinirken mevcut oynatma listelerinizi oynatabileceğiniz ya da diğer kullanıcıların oynatma listelerine bakmak için kanallar arayarak bunları Android telefon ve tabletinizde izleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Bu ayın başında Chromecast’in çıkışıyla bunun, güncellenmiş uygulamada nasıl kullanılacağı merak konusu oldu. YouTube’un güncellenmiş haliyle bu görülebilecek. Zira Google, cihazın bağlı olduğunu görmenizi sağlayan bir ön izleme ekranıyla Cast butonunu YouTube uygulamasına entegre etti. Uygulama şimdi aynı zamanda daha sonra izlemek için daha fazla videoyu sıralama seçenekleri de içeriyor.

Bu güncellemeler, bugün Android cihazlarına sunulsa da Türkiye’deki kullanıcılara henüz ulaşmış değil. iOS cihazları için güncelleme ise yakında gelecek.

Henüz Google Play‘de yayınlanmayan 5.0.21 numaralı 6.57 MB yeni sürümü Mobil13 güvencesiyle aşağıdan ücretsiz indirebilirsiniz.

Android akıllı telefon ve tablet pc için [highlight]YouTube indir[/highlight].

Kaynak : Mobil133 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz