Bütün dünyada çok büyük bir kitleye hizmet veren sosyal video ağı YouTube, son zamanlarda bünyesine kattığı yeniliklerle beraber defalarca gündeme gelmeyi başardı.

Sizlerinde bildiği gibi, popüler olan video paylaşım sitesi kısa süre önce yaptığı bir düzenlemeyle beraber, tehlike içerikli şakalar için yasak getireceğini duyurmuştu. Şirketin yapmış olduğu açıklamayla beraber, “ciddi tehlike veya ölüm riski taşıyan, çocukların ciddi duygusal sıkıntı yaşamlarına neden olan” şakaların tam anlamıyla yasaklanacağı dile getirilmişti.

Yeni bir düzenlemeyle beraber, konumuza dahil olan bu yeni kurallara uyum sağlamayan kullanıcılar için herhangi bir uyarı veya sebep sorulmaksızın kaldırılacağı belirtildi. Bu sefer platform içerisinde, komplo teorisi video öneriminin durdurulacağı ifade edildi. Sizlerinde bildiği gibi YouTube üzerinde binlerce konuyla alakalı sayılamayacak kadar fazla komplo teorisi yer alıyor.

YouTube Yeni Bir Karar Aldı!

Konu bakımından bu komplo teorilerini incelemiş olan yetkili kişiler, normal arama veya herhangi bir arama sırasında bile, popüler video platformunda yer alan algoritmadan kaynaklı bir sorundan ötürü kullanıcıların bazen alakasız ve sıra dışı içerik videolarına yönlendirildiği öğrenildi.

Ayrıca bu videoların Kids platformu üzerinden bile önerildiğini fark eden yetkili kişiler, yeni alınan karar ile beraber bu tarz videoların hiçbir şekilde önerilmeyeceğini dile getirdi. Bu bakımdan kullanıcıların daha sağlıklı bir platform deneyimi yaşayacağı tahmin ediliyor.

Siz bu yeni karar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz