YouTube, 80’lerin müzik videosu hitlerini geri yüklüyor

Müziği ve yazın gelişini kutlarken, YouTube, kalitesiz video klipleri yeniden düzenlemek için Universal Music Group ile bir ortaklık ilan etti. Klasik müzik videolarını tüm asıl ihtişamıyla görebileceğiz!

Michael Jackson’ın Thriller’ı veya The Buggles tarafından yayınlanan Radio Star’ı Öldüren Video gibi ikonik klipleri görmek isterseniz, YouTube’da izleyeceğinize bahse girerim. Ancak , 80’lerin veya daha eski kliplerin klasiklerini arıyorsanız, onları YouTube’da hala bulabilirsiniz, ancak eski teknolojiye yönelik bu videoların kalitesi arzu edildiği gibi değil. Bu, Google’ın çevrimiçi video servisiyle ilgili üzücü bir gerçektir. İşte bu yüzden YouTube, eski favori kliplerimize ikinci bir gençlik kazandırmak ve yenilemek için Evrensel Müzik ile bir ortaklık ilan etti!

Görsel-işitsel mirasımızı korumak

YouTube’a göre, “ iyi müzik videoları, kuşaktan kuşağa kültürü etkilemeye devam eden sanat eserleridir”, heykeller ya da resimlerle karşılaştırılabilir. Öyle ki, referans web sitesi projesini bir sanat restoratör ile karşılaştırıyor.

“Universal Music Group ile işbirliği yapmak ve dünyadaki hayranların en klasik ve ikonik videoların bazılarını izleyebilme şeklini değiştirmek bir onurdur. Kalite gerçekten olağanüstü,” dedi. Günümüzün müzik sanatlarının – gerçek sanat eserleri olan – sanatçıların eserlerinin hakettiği ve günümüzün müzik hayranlarının beklediği yüksek kalite standartlarına uymasını sağlamak. »

Bu nedenle, bu inanılmaz sanat eserlerini eski haline getirmek amacıyla, kendi alanlarında uzman olan iki devin görsel-işitsel mirasımızı korumak için güçlerini birleştirmesi, böylece bu videoların zaman içinde (yüksek kalitede) sürmesi ve gelecek nesillere fayda sağlaması bekleniyor.

YouTube blogunda, UMG’nin Dijital Strateji Başkan Yardımcısı Michael Nash şunları ekledi: ” Kayıt sanatçılarımız ve video yönetmenlerimiz bu videoları çok yaratıcı bir şekilde oluşturdular; onların vizyon ve müziğinin tam deneyimini mümkün kılmak harika. Şimdi herhangi bir ekranda şaşırtıcı, onlarca yıl boyunca müzik hayranları tarafından keyfine varacaksınız. “

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz