Youtube, artık eskisinden çok daha fazla popüler bir platform haline geldi ve insanlar burada kendi kanallarını açarak paralar kazanıyor, kendilerine yenir hobi ediniyor. Ama bazı kişiler nasıl Youtube kanalı açacağını bilmiyor. Biz size bunu nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Youtube kanalı nasıl açılır? Youtube hesap açma işlemi...

Youtube Kanalı Açma
Öncelikle bir Google hesabı edinmelisiniz. Daha sonra, sağ kısımda isminizin yanında yer alan Google Uygulamaları butonuna tıklayın. Listede bulunan YouTube logosuna tıkladığınızda hesabınızla YouTube’a giriş yapmış olursunuz. Hesaba giriş yaptıktan sonra kanal oluştur yazan yazıya tıklayın ve kendi ya da özel adınızı kullana yeri doldurun. Gerekli işlemleri tamamladıktan sonra sistem sizi YouTube Studio sekmesine yönlendirecek. Burada gerekli yerleri doldurduktan sonra, kaydet ve ayarla seçeneğine basın. Sonrasında sonra belirle seçeneğine tıklayarak kanal bilgilerinizi boş bırakabilirsiniz. Açılan pencerede kanalı özelleştir/kanala video yükle seçeneklerinden kontrol paneline erişebilirsiniz. Kanalınız hakkında detaylı bilgi almak için kontrol panelinde yer alan Analytics sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Sonraki adımlarda yapmak istediğiniz işlemleri tamamlayın ve yayınla seçeneğine basarak tüm işlemleri bitirin.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır - Daykan

Youtube Kanalı Açarken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Youtube’da kanal oluşturmak bu işin en kolay parçası. Esas herşey, kanal oluşturduktan sonra başlıyor. Kendi markanız için ve içeriğinizle alakalı özel bir ad kullanmak sizin için en iyi olacaktır. Bundan sonra çalışma azminiz ile kanalınızı büyütmeye odaklanın. Tabi bunu yaparken kanalınızın içeriği de büyük bir rol oynuyor. Oyun, bilim ve teknoloji, vLog ve daha birçok dalda içerikler üretebilir ve bunları paylaşabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz, bu işe kalkışmadan önce bir plan oluşturup o plan dahilinde ilerlemenizdir. İnanın böylesi daha kolay olacaktır.
Kanalınızı büyütmek ve izlenme sayısını artırmak için en önemli faktörlerinden biri de videoların hangi gün hangi saatte yayınlanacağını belirlemek. Bu konuda düzenli ilerlerseniz emin olun kanalınız gitgide düzenli bir şekilde büyüyecektir.

YouTube'dan Nasıl Para Kazanılır?

Son olarak yukarıda yazan herşeyi sistemli bir şekilde rayına oturttuktan sonra, geriye bu işten para kazanmanız kalıyor. İçeriklerinizin belli bir seviyeye ulaşması durumda Google sizin hesabınızı onaylar ve videolarınızdan gelir elde etmeye başlarsınız. 2018’den beri Google AdSense etiketi için toplamda 10 bin izleme şartı istiyordu. Bu izlenme rakamından sonra videolarınıza reklam ekleyebiliyor ve içeriklerinizi paraya dönüştürebiliyordunuz. Google kural değişikliğine giderek bu durumu değiştirdi. İşte yeni şartlar aşağıda;
-Son 12 ay içinde toplam 4 bin saat video izletmiş olmalısınız.
-En az 1000 aboneniz bulunması gerekiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz