Masaüstü bilgisayarların taşınamaması ve dizüstü bilgisayarların taşınma zorluğundan dolayı kullanıcılar tarafından mobil olarak kullanılan cihazlar için yüksek çözünürlüklü ekranlar geliştiriliyor. İşlemci ve yazılım alanında yaşanan önemli gelişmeler ve yapılan ekran çözünürlüğü girişimleri sonrası 2K çözünürlüğe kadar yüksek bir kaliteye ulaşıldı.

Mobil kullanıcılar için de video izlemek için tek lokomotif olan YouTube güncellendi. Android işletim sistemini kullananlar artık YouTube üzerinde hâlihazırdaki 1080 piksellik videonun yanı sıra videoları 2K çözünürlükle de izleyebilecek. Bu sayede artık daha kaliteli bir şekilde video izleme keyfi kullanıcıları bekliyor olacak.

YouTube uygulamasının yeni güncellemesi yakında tüm cihazlara gelecek. Güncelleme sonrası Android kullanıcıları 2K çözünürlüklü olarak yüklenmiş videoları, ekranları da destekliyors,a 2K çözünürlük kalitesi ile izleyebilecek. Hâlihazırda video ilk izlendiğinde ayarlar kısmında otomatik olarak çözünürlük düşük olabiliyor. YouTube ayarlar kısmına girerek çözünürlüğü istediğiniz seviyeye getirmeniz yeterli oluyor.

youtube

YouTube iOS İşletim Sistemi İçin 2K Güncellemesi Yapmadı

Android sahiplerinin yanı sıra iOS sahiplerinin de 2K çözünürlük kalitesinde video izleme şansına sahip olup olmayacağı ise belli değil. Şu an için YouTube iOS işletim sistemi için 2K güncellemesini sunmadı. Satışta olan iPhone modelleri 2K çözünürlüğü desteklemezken, iPad Air Retina ekranı sayesinde 2K çözünürlüğe sahip ancak YouTube üzerinden 2K çözünürlükte video izlemek için yeni bir güncellemenin gelmesi gerekiyor.

YouTube Android uygulamasını indirin:

[appbox googleplay com.google.android.youtube]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz