YouTube videolarında karşınıza çıkan reklamlar canınızı sıkabilir. Bu yazımızda da YouTube videolarında reklam engelleme konusunda yardımcı olacağız. YouTube videolarında karşınıza çıkan videoları engellemek hem mobil hem de masaüstü cihazlarda mümkündür. YouTube mobil uygulamasında reklam engelleme işlemi konusunda bilgi vereceğiz.

YouTube, internet üzerinden para kazanma düşüncesi olan kişilerin olması gereken sosyal mecralardan biridir. YouTube uygulamasında birçok farklı platform yer almaktadır. Yemek, araba, makyaj, canlı yayın, vlog, spor, film, oyun gibi birçok farklı format videolarda gösteriliyor. YouTube reklamları, YouTuber’ların gelir kaynaklarından biridir. Video izlediğiniz zaman başında, sonunda, ortasında karşınıza reklamlar çıkabilir.

İzlediğiniz videonun ortasında ya da başında reklam vermesi sinir bozucu bir durum olabilir. Bu tarz reklamlar bazen çok abartılıyor ve bir süre sonra izleyeceğiniz şeyden vazgeçebiliyorsunuz. YouTube videolarını engelleme işlemi de bu konuda devreye giriyor. YouTube videoları günümüzde mobil cihazlarda daha da fazla kullanılmaktadır. YouTube uygulamasında reklamları kaldırmak istiyorsanız reklam engelleyici yükleyebilirsiniz.

Reklam engelleyecileri sayesinde sinir bozucu olan reklamlardan kurtulabilirsiniz. YouTube uygulamasında reklamları engellemenin başka bir yolu ise YouTube uygulamasında modlanmış olan sürümlerini ya da alternatiflerini kullanmak olacaktır. Android platformunda YouTube Vanced, OG YouTube, NewPipe gibi YouTube alternatifi, reklamsız YouTube deneyimi yaşatmak dışında YouTube videoları mp4 olarak indirme, arka planda çalma gibi ek özellikler sunan birçok başarılı uygulama bulunmaktadır.

AdClear adında olan reklam engelleyici ile Android uygulamalarda YouTube reklam kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. AdClear sayesinde reklamlar kaybolur. App Store üzerinden de AdGuard, Advlock gibi reklam engelleyiciler App Store’da yerini almaktadır. Eğer siz de YouTube uygulamasında karşınıza çıkan reklamlardan rahatsız oluyorsanız yukarıda yer alan adımlar sayesinde reklamlardan kurtulmuş olursunuz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi de yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz