YouTube reklam kaldırma engelleme aslında çok zor bir durum değil. YouTube videolarında yer alan reklamları kaldırmak isterseniz eğer, masaüstü veya mobil platform da bu durum mümkün. Bugün ki yazımızda YouTube reklamlarını engelleme veya kaldırma işlemi nasıl yapılır onu göstereceğiz. Sizlerinde en çok merak ettiği iOS ve Android için YouTube reklam engelleme nasıl olur hadi gelin beraber yapalım.

YouTube Reklamlarını Engelleme

YouTube, internetten para kazanmak için birbiriyle yarışan birçok genç arkadaşımızla dolu. Vlog olsun canlı yayın olsun oyun veya makyaj videolarını sürekli görmekteyiz. Ancak bu yayıncıların gelir elde etmesi için reklamlara ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. Bazen mayın gibi döşenmiş reklamlardan hepimiz bunalabiliyoruz. Peki bunları nasıl engelleriz?

YouTube Reklam Kaldırma (TikTok dahil)

YouTube’da reklamları engellemenin ilk yolu reklam engelleyici kullanmaktır. Örnek Adguard, Ablock, Adclear gibi popüler eklentiler ile bu reklamlardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Android platformunda YouTube Vanced, OG YouTube, NewPipe gibi YouTube alternatiflerini kullanmak mümkün oluyor.

iOS platformunda ise Jailbreak olması gerekiyor. Jailbrek yaptıktan sonra veya var ise, Youtube tool, Youtube ++ gibi tweak desteğiyle her türlü engelleme veya ek özellikleri kullanabilirsiniz. Eğer Jailbreak yok ise App store alternatif mağazalarından örnek tweakbox gibi mağazalardan alternatif YouTube indirip, reklamsız kullanabilirsiniz.

Bu engelleme yöntemleri TikTok reklamlarından da sizleri kurtaracaktır. Artık hiçbir şekilde reklam görmeyecek ve duymayacaksınız. Videolar reklamsız başlayacak ve devam edecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz