Popüler müzik dinleme kanalı olan YouTube çoğu cihazlarda indirme ihtiyacı duymadan yerini almaktadır. Video izlediğimiz, müzik dinlediğimiz ve filmi, dizi izlediğimiz bu alanda sayısız video bulunmaktadır. YouTube kanalına her dakikada 300 tane video yüklemesi oluyor ve bu videoların büyük bir alanı müzikten oluşuyor.

Bu kadar çok sevilen YouTube uygulamasının kötü yanları da yer almaktadır. Buna en basit örnek uygulamadan çıktığınız zaman durmasıdır. Bazen müzik dinlemek istersiniz ve müziği açtıktan sonra kapatma tuşuna basarak ekranı kapatırsınız ancak YouTube uygulamasında bunu yaptığınız zaman uygulama kapanır. Başka bir kötü özelliği de bu uygulama üzerinden müzik indirememektir.

YouTube üzerinden müzik indirme işlemini gerçekleştirmek için başka uygulamalara ihtiyaç vardır. Bu uygulamalardan biri ClipConverter uygulamasıdır. Bu linke tıklayarak indireceğiniz uygulama sayesinde YouTube uygulamasında yer alan müzikleri indirebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sayesinde M4A, MP3 ya da AAC gibi çeşitli müzik formatlarını seçebilirsiniz.

Bu uygulamayı indirin, daha sonra cihazınıza indirmek istediğiniz videonun URL adresini kopyalayın ve bu uygulamada yer alan kısma yapıştırın. Devam seçeneğine tıklayarak videoyu indirebilirsiniz.

Ayrıca uygulamada yer alan M4A, MP3 ya da AAC seçimi yaparak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak MP3 seçeneğini tercih etmenizi tavsiye ederiz çünkü MP3’ler bilgisayar, akıllı telefon, hoparlör ve arabalarda kısacası birçok yerde çalışmaktadır. Fakat M4A ya da AAC formatlarını tercih etmeniz de daha kaliteli olacaktır. MP3’ler her alanda çalışıyor ancak ses sistemi konusunda sıkıntı çıkarabiliyor ve M4A, AAC daha da kaliteli ses sunuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz