Öncelikle şunu açıklayalım eğer YouTube‘da telif hakkını alan bir kaynaktan fon müziği almanız durumunda, yayınlamış olduğunuz video erişim engeli alacaktır. Bu engeli kaldırmak için de yapmanız gereken telif hakkı sahibi olan kişiye belli bir ücret ödemesi yapmanız lazımdır. Bizde sizler için bu haberimizde ücret ödemeden kullanacağınız telif barındırmayan sitelerden bahsedeceğiz.

Günümüzde telif konusunda sıkıntı yaşayan birçok kullanıcı vardır. Eğer telif hakkı olan bir müziği 30 saniyeden fazla kullanmanız durumunda yayınlamış olduğunuz video kaldırılabilir. Bunun için yapmanız gereken vereceğimiz sitelerden telifsiz fon müzikleri kullanmak eterli olacaktır.

Icons8 Fugue (Web)

Icons8 ücretsiz olarak işlem yapabileceğiniz fotoğraf ve simgeler için bilinen bir uygulamadır. Tema seçimi olarak da içinde kendi dallarına ayrılması aradığınız müziği kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olacaktır.

Wowa (Web)

Öncelikle Wowa’nın sitesinde yalnız 20 parça olduğunu belirtelim. Ancak bu 20 parça oldukça özgün parçalar ve bu parçaları ücretsiz bir şekilde indirmesini yapabiliyorsunuz.

TeknoAXE (Web)

TeknoAXE sitesi aslında uzun yıllardır kullanıcılara sitesini sunmaktadır. Wowa’ ya göre daha da çok liste bulunduran site, 1500’ü aşan oynatma listesi ile geniş bir alana sahip olduğunu söyleyebiliriz.

CCHound (Web)

CCHound sitesi müzik üreticilerinin ortak noktası olan bir sitedir. İçerisinde barındırdığı müziklerin hepsi orijinal ve bu siteye sürekli olarak yeni parça eklenmesi olmadığını da belirtelim. Güncel parçalardan yararlanmak istiyorsanız kategorileri ya da etiketleri kullanmanız yeterli olacaktır.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz