YouTube kanal kriterlerini doğrulama konusunda eskisi gibi olmayacak. Çeşitli içerik üreticilerine gelen e-posta ile gündemde yerini alan yeni kriterler, yetkililer tarafından tam olarak netlik kazanmadı. YouTube’un kanallar konusunda katı kurallar oluşturacak olması gündemde yerini aldı. YouTube uzun süredir kanal doğrulama konusunda bir değişiklik yapmıyordu. Uzun süreden sonra kriter değişikliğine imza atacak olan YouTube, zor kriterleri ile gelecek.

100.000 abone sayısına sahip olan kanallar direk başvuru yapabiliyor. Ekim ayının sonuna doğru kurallarda olan değişikler ortaya çıkacak. Para kazanma kriterleri konusunda da değişiklik yapacak olan firma, izleyiciler tarafından güven kazandığı için bu tarz değişikliklere yönelecektir. YouTube ilk kurulduğu zaman kanal doğrulama, çok basit bir sisteme sahipti.

Daha sonra video paylaşımları artmaya başladıkça şirketin yükü daha da artmaya başladı. Bazı kanalların ırkçılık ve nefret dolu sözler söylemesinin ardından bu konu üzerinden değişiklikler yapmaya karar verdi. Onaylı hesapların bu şekilde paylaşımlarda bulunması şirketin itibarını da yerle bir etmeye başladı. Yeni sistem onaylandı ve kanalların bir onay listesi oluşturuldu.

Bazı kullanıcılar ise abone satın alarak sistemi kandırmaya çalışıyor. Şirket, onay alınabilmesi için özel içerik üretilip üretilmeyeceğine bakacak. Bu karar sayesinde ünlüler ve marka sahipleri daha da basit hesaba sahip olacaklar. Onaylanacak olan kanalların sosyal medya hesaplarının da inceleneceğini belirtelim. Bu incelemenin hesaplar için büyük bir etkisi olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz