Youtube da  ” bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz ” hatasıyla karşı karşıya denk geldiniz mi ? Eğer geldiyseniz ne yapmanız gerekiyor bu yazımızda bahsedeceğim.

Android ve iPhone tarayıcısı Safari veya Google Chreme ‘dan YouTube uygulamasına giriyorsunuz ve ” yükleme hatası yeniden denemek için dokunun ” yazısıyla karşılaşıyorsanız çözümü oldukça basit. Youtube dünyaca kullanılan bir video sitesi. Canlı yayın özelliği de aktif olarak kullanılıyor. Bu olay hem Youtube nin işine geliyor hem de TV kanallarının reklam gelirini çıkartıyor.

Bu hataların nedeni Youtube ayarlarından olabilir. Youtube da ” kısıtlı mod ” seçeneğinin aktif olması böyle bir hataya sebep olabilir. Peki biz bu ayarı nasıl kapatabiliriz ona bakalım. Youtube uygulamasında sağ üst köşesinde profil simgesi var oraya tıklayın. Buradan ayarla bölümüne gidin ve ” kısıtlı mod ” yazan kısımda yandaki işareti kapalı duruma getirin. Böylelikle kısıtlı modu kapatmış oluyorsunuz.

Eğer hata kısıtlı moddan kaynaklı değil ise internet bağlantısı hatası olabilir. İnternet hızınız düşü se ve ya kablosuz wifi bağlantınızın çekim gücü düşükse bu hatayla karşılaşabiliriz. Wifi’yi kontrol ettiğimiz zaman bağlantı var ve sinyalde iyi gözükebilir. Evet sinyal var internete bağlı ve interneti aktif kullanabiliyorsunuz ama sinyal seviyesi düşük olduğu için video oynatmaya yeterli gelmiyor olabilir. Sorunlu bağlantı cihazınızdan internete girin ve hız testi yapın. Muhtemelen hız seviyesi düşük olacaktır sonrasında birde modem’ e yakın bir yerden hız testi yapın. Hız seviyesi yükselttikten sonra sorun ortadan kalkacaktır.

 

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz