Oyunlar piyasasının pastası her geçen gün büyürken geliştiriciler de pazar paylarını arttırmak adına çabalar sarf ediyorlar. Bulunduğumuz ay içerisinde bile onlarca yeni oyun sanal marketlere yüklenip kullanıcılarını beklemeye başladılar bile. Hal böyle olunca yazılımcılar hem en eğlenceli hem de uzun süre oynanabilecek ürünleri üretmek zorundalar. Aksi taktirde geçici bir keyif olmaktan öteye geçemiyorlar. Ancak bunu başarmak da bir hayli zor ki ansızın popülerleşen ve kısa süre içerisinde ciddi kayıp yaşayan pek çok oyun biliyoruz.

Eskiden masaüstü ve dizüstü bilgisayarların kullanım oranı fazla iken geliştiriciler bu cihazların üzerinde yoğunlaşmışlardı. Böylece geniş kitleye hitap ederken bir oyun için yüksek kapasitelere ulaşmak da mümkündü. Çünkü şu zamanlarda en çok tercih edilen cihazlar genel manada bahsettiklerimize göre performans ve hafıza bazında daha düşükler. Mobil oyunlar da paralel biçimde optimizasyon edilerek yüksek boyutlardan aşağılara düşürülüyor. Özellikle düşük performansa sahip telefonlara göre yeni oyun bulmak maalesef zor. Özel üretimler dışında gelen güncellemeler ve yenilikler nedeniyle bir süre sonra önceden indirilme kapasitesine sığsa bile artık kullanılamaz hale geliyor. Zamanla donmalar, kasmalar yaşanırken kullanım ömrü de düşüyor. Üreticiler de beklentilerin, istenen yüksek performansın ve şık görünümün farkına vararak geniş kapasiteli ve görünüş açısından da oldukça estetik cihazlar üretiyor. Haliyle etiket fiyatları da fazla olurken en iyi adını verdiğimiz uygulamaları da çalıştırabiliyor. Sizler de bu cihazlardan birisine sahipseniz kaliteli ve grafiksel detayları da üst seviye Android oyunları listesinden seçim yapabilirsiniz.

Android’deki En İyi Yüksek Performanslı Oyunlar

Yüksek performans seviyesinde bir cihaz sahibiyseniz elbette grafik özellikleri gelişmiş, uzun soluklu oyunları tercih edeceksinizdir. En popüler ve en kaliteli oyunlar arasında seçim yaparak en iyilerini liste halinde içeriğimize ekledik. Yazının devamında açıklamaların altındaki kısımdan indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

the-trail

The Trail

Macera ve yolculuk oyunseverleri için üretilmiş Trail, Google Play Store’da görebileceğiniz ürünler arasıdan en ilginci. Doğa ve manzaraların oldukça güzel olduğu yazılımda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Oyun boyutunun yüksekliğini de sanırım söylemeye gerek yok.

[appbox googleplay com.kongregate.mobile.thetrail.google]

warship-battle

WARSHIP BATTLE: 3D World War II

Savaşmak isteyen ve gemi kullanmaya meraklılar Warship Battle’ı indirebilirler. 3D desteğinin sunulduğu oyunda denizleri aşarak karşınıza çıkan savaş gemilerini alt etmeye çalışacaksınız. İkinci Dünya Savaşı konu edilirken görsel grafikler tavan yapmış.

[appbox googleplay com.joycity.warshipbattle]

frontline-commando

FRONTLINE COMMANDO

Filmlerdeki aksiyon sahnelerini bile yaşayabileceğiniz oyun adeta bağımlılık yapıyor. Kalitesi, boyutu ve grafikleri kadar zorluk seviyesi de oldukça yüksek.

[appbox googleplay com.glu.modwarsniper]

yu-gi-oh-duel-links

Yu-Gi-Oh! Duel Links

Anime serileri arasından efsaneleşmeyi başarmış ve neredeyse birçoğumuzu bir dönem televizyon ekranlarına kilitleyen Yu-Gi’nin oyunu da yine aynı şekilde telefonlarınıza kilitleyecek. Konami’nin geliştirdiği ve animasyonları ie öne çıkan yazılımda keyifli vakitler geçireceksiniz.

[appbox googleplay jp.konami.duellinks]

Çeşitli türlerde üst kademedeki amiral gemi akıllı telefonları bile zorlayacağını düşündüğümüz popüler oyunları bu şekilde sıraladık. Aralarından ilginizi çekenler varsa altındaki kutulardan indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz