İstanbul Havalimanı’nda kişilerin kuyruklarda takılmadan yurt dışı harç pullarını alabilmesi için birkaç otomatlar aktif edildi. Bu otomatların ise tüm illerde kullanılması bekleniyor. İşte detaylar…

Yurt dışına çıkma hayali olan kişilerin havalimanı yada gümrüklerde harç pulu ödemesi şart. Harç pulları ise veznelerde oluşan uzun kuyruklardan dolayı yerini harç pulu otomatlarına bırakarak ciddi bir sıkıntını önüne geçmek isteniyor.

Elbette ilk başta pilot uygulama olarak İstanbul Havalimanı’nda 10 tane harç pulu otomatı yer alıyor. Eğer bu otomatlar olumlu sonuçlanırsa tüm havalimanlarında yer verileceği bildirildi.

İster nakit isterseniz de kredi kartı yada NFC olarak ödeme yapabilirsiniz. Daha önceleri oluşan uzun kuyruklar yerine çok kısa süre içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vezneden pul alacakların ise kuyruğuda elbette az olacak.

Harç pullarına zam geldi tasarım yenilendi!

Sizlerinde az çok bildiği gibi harç pulu ücretlerine Ağustos 2019 itibari ile 15 TL yerine 50 TL’ye çıkarıldığını söylemiştik. Bu gelen zam ile beraber pulun tasarımı da değişmişti. Pul üzerinde yer alan FSM köprüsü resmi artık Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile değiştirildi. Ayrıca pulun ceplerde zarar görmeden kalması için kalınlığı ve boyutu arttırıldı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz