Yurt dışından alacağınız telefonlar için sevindirici haber geldi. Daha önceden çıkan yasalara göre telefonların vergisi fazlasıyla arttı ve yurt dışından telefon getirmek artık ucuza mal olmuyordu. TBMM Yurt dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sırakaya SIM kartlı cihazlar için kayıt süresinin uzatılacağına dair açıklama yaptı.

Yurt dışından getirilen cihazlar 120 gün içerisinde kayıt edilmeli. Kayıt işlemini gerçekleştirmek için de belirli bir ücret ödenmesi gerekiyor ve yeni alınan karar ile bu kayıt süresi Mayıs ayı itibariyle 30 gün uzayacak. Yurt dışından gelecek olan telefonlar için sevindirici haber geldi. Türkiye’ye gelen ve başka bir ülkeden satın alınan telefon 120 gün ile beraber Mayıs ayından itibaren 30 gün daha kullanılabilecek.

Korona virüsü nedeniyle yurt dışından gelip ülkemizde yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için böyle bir kıyak geçildi. Ek olarak 30 gün daha eklenmesi bu durumda mağdur olan vatandaşlar için oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz