İnternet tabanlı çalışan, insanların iş toplantılarını yaptığı, arkadaşları ve aileleriyle görüştüğü Zoom uygulaması, bir çok kişi için bir hayli faydalı olmuştur. Ancak bu uygulama da diğer uygulamalar gibi birtakım sorunları beraberinde getirmektedir.

Zoom booms as pandemic drives millions to its video... | This is Money

Zoom kullanırken bir takım hatalar mevcut olabilir. Bunlardan biri internet bağlantısıdır. Genellikle VPN ayarlarından ortaya çıkan bu sorunun çözümü, arka planda çalışan uygulamaları kapatmaktır.
Eğer yanlış bir bilgi varsa elinizde toplantıya katılamazsınız. Manuel bağlantı gerektiren bir durum varsa toplantı sahibiyle iletişime geçin. Bazı durumlarda da antivirüs programları zoom’u kullanmanızı engeller. Böyle durumlarda zoom’u güvenli olarak tanımlayın.
Bir diğer sorun ise sürücü problemi. Eğer kablolu ya da kablosuz ağ sürücüleriniz güncel değilse bağlantı sorunu yaşarsınız. Bu yüzden sürücülerin güncel olduğundan emin olun.

ZOOM, Türkiye'deki İletişim Ajansını Seçti | Pazarlamasyon

Eğer ekran paylaşmak istiyorsanız ve bunu gerçekleştiremiyorsanız, büyük ihtimalle internetiniz yavaştır ya da eski bir bilgisayara sahipsinizdir. Ekran paylaşımı bilgisayarda birçok çekirdek kullanımına yol açar. Bu yüzden güncel bir bilgisayar ve sağlam internetiniz olduğundan emin olun.
Diğer sorun ise zoom’u indirmektir. Eğer uygulamayı doğru düzgün indiremiyorsanız, indirme kaynağınız düzgün çalışmıyor olabilir. Yüklemede bir problem yaşıyorsanız ise ya depolama alanınız yetersizdir. Ya zoom zaten yüklenmiştir ya da indirdiğiniz dosya bozuk olabilir. Bu yüzden güvenilir kaynaklardan indirmeyi göz ardı etmeyiniz.

Eğer zoom’da kamera problemi yaşıyorsanız, kameranın takılı olduğundan emin olun. Aynı zamanda diğer yazılımları da kontrol etmeyi unutmayın. Ses konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, doğru ses çıkışını seçmemiş olabilirsiniz. Bunun için,
-Mikrofon işaretinin yanındaki ok işaretine tıklayın.
-‘Select a Speaker’ menüsünden doğru hoparlörü / kulaklığı seçin.
Diğer sorunların da bir daha karşınıza çıkmaması için yukarı verdiğimiz tavsiyeleri yapın ve en önemlisi güvenilir kaynaklardan indirin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz