Çinli ZTE şirketi, Android 10 tabanlı akıllı telefonları için MiFavor 10 markalı kabuğun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Sistem açıklaması ve ekran görüntüleri, markanın Weibo sosyal ağındaki resmi kanalında yayınlandı.

Android 10’da görünen seçeneklere göre, güncellenmiş MiFavor‘in karanlık bir kullanıcı arayüzü modu vardır. Kabuk tasarımı da küçük değişikliklerden geçti: köşeleri yuvarlatılmış 1600’den fazla sistem ikonu yeniden yapıldı, yeni ses efektleri ve zil sesleri eklendi.

MiFavor 10 şimdi ek dinamik duvar kağıtları var. Çoğu, yeni moda uyması için daha koyu renklerde yapılır. Ayrıca bir dizi simge ve seste farklılık gösteren altı yeni yerleşik tema vardır.

ZTE ayrıca bir anlık mesajlaşma uygulaması ve ayrı pencerelerde bir klavye içeren kompakt bir pop-up arayüzü de gösterdi. Görünüşe göre MiFavor 10, örneğin bir video oynatıcıda diğer uygulamaların küçük pencerelerini görüntülemenize izin verecek: sistem hızlı bir yanıt için değişken bir arayüz uygulayacaktır.

Ek olarak MiFavor 10, “Google Asistan” gibi ekranın içeriğini hızlı bir şekilde analiz edebilecektir. Fonksiyonu gerçekleştirmek için, ekrana iki parmağınızla uzunca basmanız gerekir. Kabuk hem metni hem de görüntüleri arayabilir; Bitkileri, hayvanları, özel karakterleri ve daha fazlasını tanır.

ZTE, MiFavor 10’un 2020’de 4G ve 5G, ZTE Blade V10 ve ZTE Axon 9 Pro sürümlerinde ZTE Axon 10 Pro’da görüneceğini onaylamıştır . Henüz resmi bir güncelleme programı yok.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz