Battlestone, Zynga tarafından üretilen bir Android RPG oyunu hem de bir iPhone ve iPad RPG oyunu. Oyun dünyasında çığır açan dev şirketin bu türdeki ilk denemesi olan Battlestone isimli yapımın oldukça başarılı olduğunu söylemek pek de zor değil.

Oyunu edinmek için 46 MB boyutundaki bir kurulum dosyasını indirmek gerekiyor. Söz konusu alanda bu dosya boyutu küçük gelebilir. Fakat asıl içerik kurulumun ardından ve gerektikçe yükleniyor. Bunun için Android akıllı telefon ya da tablet PC üzerinde 600 MB kadar bir alanın boş olarak bulundurulması gerekiyor.

zynga-battlestone-android-oyunu-indir

 

zynga-battlestone-iphone-ve-ipad-oyunu

Atmosfer

zynga battlestone indir mobil13 4

Android PRG oyunu yani bir rol yapma oyunu olan Battlestone, oyun severlere sinematik bir atmosfer sunuyor. Bunu en çok sahne geçişlerinde ekranın köşelerinin hafif karartılışından anlıyoruz. Diğer bir nokta da kameranın belli noktalara ve konulara odaklanması diyebiliriz.

zynga battlestone indir mobil13 1

Oyundaki çevre genelde ormanlık ya da dağlık alanlarda biraz da fantastik mekanlardan oluşuyor. Birçok harita bulunuyor. Bu haritaların her biriminde de oyunun ilerlemesiyle çoğalan şekilde çok sayıda alt bölüm yer alıyor. Her haritanın bir “BOSS”u oluyor ve en son onunla mücadele ediliyor.

Karakterler

zynga battlestone indir mobil13 2

Karakterlerin oldukça başarılı bir şekilde çizildiğini görüyoruz. Hareket kabiliyetleri, detaylar iyi düşünülmüş ve uygulanmış. Bilgisayarlardaki RPG oyunlarından pek de farkı yok açıkçası. Bununla birlikte birçok türden karakter ya da oyunun ifadesiyle kahramanı yönetebiliyoruz. Her birinin odaklandıkları güçleri farklı. Kimi elindeki güçlü kılıçla yakın dövüşte başarılı olurken bir diğeri yine güçlü yayıyla düşmanlarını uzaktan yok ediyor. Bir savaşta karakterleri değiştirerek savaşmak mümkün. Her kahramanın kendisine has özel güçleri var. Kimisi çevresinde deprem etkisi yaratıyor ve düşmanlarda bundan etkileniyor. Kimisi de çevresindeki belli bir alanı yakıyor ve ateş düşmanların gücünü zayıflatıyor. Başarılarla birlikte altınlar kazanılıyor ve bu altınları kullanarak kahramanlarımızın güçlerini ve savunma seviyelerini yükseltebiliyoruz. Yeterli altın yoksa gerçek para kullanarak da bunu sağlayabiliyoruz.

Oynanabilirlik

zynga battlestone indir mobil13 3

Battlestone oyununda oynanabilirlik harika! Zira mobil oyun dünyasının en önemli unsurlarından biri olabildiğince az tuşu kolay bir şekilde kullanarak oyun oynamaktır. İşte bu oyunda da aynen bu başarının yakalandığını görebiliyoruz. Birkaç tuşa basarak hem müdahale edilecek düşmanları belirleyebiliyor hem de onlara saldırabiliyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz