Herkesin kullandığı dünyaca ünlü ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan whatsapp, en sevilen uygulamalardan biridir. Bu uygulama ile ilgili akla gelen en çok soru ise profilimi kimler görüntüledi?

whatsapp ile ilgili görsel sonucu

Whatsapp profiliniz kimlerin görüntülediğini sizlere göstermez. Bunun verilerini kaydetmez. Bunun için üçüncü taraf uygulamalar var ancak ne kadar doğru olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yok. Aslına bakarsanız bunun için hiçbir uygulama yoktur. Bilgilerini korumak istiyorsanız, Whatsapp uygulamasını açın ve ayarlardan hesap’a tıklayın. Daha sonra gizlilik bölümüne girin ve istediğiniz ayarları yapın.

Ne yazık ki whatsapp ile ilgili bu tür bilgileri elde edemezsiniz ki whatsapp böyle bir şeye izin vermez. Ancak whatsapp’ın durum özelliğini kullanarak kişilerinizle bir şeyler paylaşabilirsiniz. Şüphelendiğiniz kişiler için whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu engel seçeneğini kullanabilirsiniz. Bunun için, engellemek istediğiniz kişinin bilgilerine girerek onu engelleyebilirsiniz. Bunların dışında attığınız durumları kimlerin görüntülediğini görebilirsiniz ama siz başkalarının durumunu görüntüleyip karşı tarafın görmesini istemiyorsanız o zaman ayarlarınızda okundu bilgisi seçeneğini kapatabilirsiniz. Bir durum attığınızda o durumu kimlerin görüntülediğine 24 saat içinde istediğiniz zaman bakabilirsiniz.

whatsapp ile ilgili görsel sonucu

Sizlere tavsiyemiz bu tür bilgileri öğrenmek için üçüncü taraf yazılımla asla başvurmayın demek olacaktır. Çünkü bu tür yazılımlar sizlerin bilgilerini ele geçirmekten başka bir şeye yaramaz ve zaten whatsapp bu bilgileri asla diğer şahıslarla paylaşmaz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz